DVStorm z Canopusa

Firma Canopus przedstawiła DVStorm, zestaw przeznaczony do nielinearnej edycji cyfrowych plików wideo.

DVStorm NLE (non-linear editing) firmy Canopus to pakiet sprzętowo-programowy przeznaczony do nielinearnej edycji cyfrowych plików audio-wideo. Zestaw jest połączeniem oprogramowania przeznaczonego do współpracy z Adobe Premiere oraz karty DV do przechwytywania analogowych obrazów wideo w czasie rzeczywistym.

Adobe Premiere komunikuje się z kartą DV za pomocą programu StormEdit, który poza tym oferuje możliwość konfiguracji opcji przechwytywania i zapisywania obrazów oraz zestaw 23 filtrów (włącznie z korekcją barw, mozaiką, efektami 'emboss' i 'slow motion' oraz kluczami 'chroma' i 'luma'), a także 15 efektów przejścia (m.in. wipes, dissolves i slides).

Poza tym DVStorm zawiera program do tworzenia ścieżek audio Sonic Foundry Acid, kolekcję filtrów FX Boris Graffiti, wersję demonstracyjną programu do edycji DVD SpruceUp oraz dekodery MPEG-1 i MPEG-2 umożliwiające przygotowanie internetowego przekazu strumieniowego.

DVStrom współpracuje z Windows 98/ME/NT/2000 i pojawi się w sklepach w grudniu bieżącego roku w cenie 1,285 GBP plus VAT.

www.canopus-uk.com


Zobacz również