DXG-018 - "trójwymiarowy" kompakt za 70 USD

Firma DXG wprowadziła do sprzedaży nowy aparat kompaktowy noszący oznaczenie DXG-018. Urządzenie, które wyposażone zostało w dwa obiektywy, wyceniono na 70 USD.

DXG-018 - "trójwymiarowy" kompakt za 70 USD

DXG-018 - "trójwymiarowy" kompakt za 70 USD

"Przeglądarka 3D"

"Przeglądarka 3D"

Polecamy:

Zobacz też:

DXG-018 to wyróżniające się kolorowymi obudowami (dostępne kolory to lawenda, pomarańczowy, zielony, żółty i różowy) urządzenie przeznaczone dla najmłodszych amatorów fotografii. Co istotne, wyposażone ono zostało w dwa obiektywy, dzięki którym mogą się oni pobawić w tworzenie "trójwymiarowego" obrazu.

A na czym ta "trójwymiarowość" polega?

Aparat podczas pracy wykonuje dwa 1,3-megapikselowe zdjęcia, które zapisuje na karcie SD. Ze względu na wykorzystanie dwóch obiektywów są one względem siebie lekko przesunięte. Zdjęcia należy przesłać do komputera PC z zainstalowanym specjalnym oprogramowaniem firmy DXG i wydrukować w formacie 4 x 6 cali. Aby móc zaobserwować efekt "trójwymiarowości", tak przygotowane odbitki trzeba następnie włożyć do "przeglądarki 3D", czyli tekturowej tuby wyposażonej w okulary stereoskopowe.

Aparat oczywiście oferuje mało przycisków, dzięki czemu jest bardzo prosty w obsłudze. Warto dodać, że wyposażony został też w niewielki 1,44-calowy wyświetlacz LCD i jest zasilany za pomocą dwóch baterii typu AA.

Producent przekonuje, że aparat może być idealnym prezentem dla dziecka. Wydaje się, że może mieć trochę racji, gdyż tego typu urządzenie (oczywiście, gdy dysponujemy również drukarką) może zapewnić np. podczas jego urodzin całkiem interesującą rozrywkę dla gości. Tym bardziej, że za 13 USD można dokupić zestaw pięciu "przeglądarek 3D".

DXG-018 to stosunkowo niewielka inwestycja. Został bowiem wyceniony na 70 USD. Za tę kwotę otrzymamy wraz z nim baterie, kabel USB oraz trzy "przeglądarki 3D". Jak widać, kartę SD trzeba dokupić osobno.