DXG-321 - cyfrowa kamera 3D

Firma DXG zaprezentowała nową cyfrową kamerę noszącą oznaczenie DXG-321. Urządzenie, co interesujące, potrafi nagrywać trójwymiarowe filmy.

Testy PC Worlda - kamery wideo HD

Cyfrowa kamera DXG-321 korzysta z systemu składającego się z dwóch położonych obok siebie obiektywów, dzięki którym potrafi nagrywać dwuwymiarowe i trójwymiarowe filmy VGA (są one zapisywane na kartach pamięci SD). Urządzenie oferuje ponadto odchylany i obracany 3,2-calowy wyświetlacz LCD oraz możliwość wykonywania trójwymiarowych zdjęć w rozdzielczości 5 milionów pikseli.

Użytkownik może też skorzystać z dołączanego do zestawu 7-calowego wyświetlacza (800 x 480 pikseli), który pozwala na oglądanie trójwymiarowych treści bez potrzeby ubierania na nos niewygodnych okularów. Dodatek ten posiada ułatwiający obsługę pilot zdalnego sterowania oraz slot kart SD.

"Trójwymiarowa" kamera DXG-321 pojawi się w sprzedaży w czerwcu w cenie 600 USD. Z nieoficjalnych informacji wynika, że może także być dostarczana jako interesujący dodatek do telewizorów 3D. Pod koniec tego roku natomiast producent urządzenia zamierza wprowadzić na rynek modele pozwalające na rejestrowanie obrazu 3D w jakości HD.