DXG-567V - kieszonkowa kamera HD

Amerykańska firma DXG zaprezentowała nową cyfrową kamerę wideo, potrafiącą rejestrować obraz w rozdzielczości HD. Model DXG-567V wyróżnia się m.in. niewielkimi rozmiarami oraz opcją przesyłania filmów do internetowych serwisów wideo (np. Youtube.com).

Urządzenie potrafi rejestrować obraz w maksymalnej rozdzielczości 1280 x 720 pikseli (z prędkością 30 klatek na sekundę) - materiał wideo jest zapisywany w formacie MOV (kodek: H.264). Filmy mogą być przechowywane w wewnętrznej pamięci flash (32 MB) lub na kartach pamięci Secure Digital.

DXG-567V

DXG-567V

Odtwarzacz wyposażony został w złącze USB oraz specjalne oprogramowanie do przesyłania filmów do serwisów wideo, takich jak np. Youtube.com - po podłączeniu urządzenia do komputera automatycznie wyświetlone zostaje odpowiednie menu. Model DXG-567V dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych - do wyboru jest czarna, czerwona, różowa oraz niebieska. Zaletą urządzenia jest też przystępna cena - kamera kosztuje ok. 180 USD.

Najnowszy produkt DXG jest wyposażony w 2-calowy wyświetlacz LCD, matrycę o rozdzielczości 5 megapikseli (możliwe jest również wykonywanie zdjęć) oraz wyjście wideo. Zasilanie zapewniają dwie baterie typu AA.

Więcej informacji o urządzeniu znaleźć można na stronie producenta.