DaVinci - nowy wymiar multimediów?

Nie ma dnia, abyśmy nie słyszeli o kolejnych "przełomowych" odkryciach i innowacjach w świecie IT. Tym razem takie oświadczenie wygłosili przedstawiciele Texas Instruments, którzy poinformowali, że udało im się opracować nową technologię budowy półprzewodników, która poprawi jakość odtwarzania plików wideo w nowoczesnych urządzeniach.

Prace nad DaVinci trwały od dwóch lat. Firma ma nadzieję, że technologia znajdzie szerokie zastosowania w takich urządzeniach jak aparaty cyfrowe, urządzenia do odtwarzania wideo, domowe centra rozrywki itp. Dzięki budowanym w oparciu o nią procesorom i przetwornikom obrazu np. posiadacze aparatów cyfrowych będą mieć możliwość wydajniejszej korekcji kolorów fotografii i eliminowania problemów z oświetleniem (jasnością) zdjęć bezpośrednio podczas wykonywania zdjęć, a nie po zgraniu ich na dysk komputera i w trakcie retuszowania w odpowiednim programie.

Może ona również wpłynąć na tempo wprowadzania na rynek innowacji związanych z odtwarzaniem multimediów i cyfrową obróbką obrazu - Texas Instruments szacuje, że dzięki DaVinci proces opracowywania nowych urządzeń multimedialnych może się skrócić o połowę.

Więcej informacji na jej temat znajduje się na stronie: Texas Instruments. Zainteresowanym specyfikacjami technologii polecamy także pobranie pliku PDF, dołączonego do artykułu.