Daemon Tools 3.0

Daemon Tools to godny uwagi emulator napędów CD-ROM i DVD-ROM. Program jest przeznaczony przede wszystkim dla zaawansowanych użytkowników komputera.

Daemon Tools to godny uwagi emulator napędów CD-ROM i DVD-ROM. Program jest przeznaczony przede wszystkim dla zaawansowanych użytkowników komputera.

Działa w środowiskach Windows 95B/98/NT 4, 2000 i XP. Mankament stanowi to, że nie dysponuje mechanizmem do tworzenia plików obrazów z płyt CD i DVD. Zanim skorzystasz z tego narzędzia, musisz użyć programu nagrywającego, np. z shareware'owego CloneCD (www.elby.org) czy Burning ROM (www.ahead.de). Utwórz w nim plik obrazu żądanej płyty, a będziesz mógł wybrać go w obrębie i korzystać niczym z prawdziwego napędu (CD-ROM lub DVD-ROM). Na dodatek program potrafi emulować najpopularniejsze mechanizmy zabezpieczania przed kopiowaniem (np. LaserLock). Dzięki temu możesz zaoszczędzić sobie ciągłego wkładania płyty do napędu, co jest konieczne m.in. w wielu grach. Zastępując sprzętowe urządzenie wirtualnym, pozwala odciążyć napęd CD-ROM i zapewnia cichszą pracę komputera. Nawigacja po funkcjach programu odbywa się za pośrednictwem zasobnika systemowego (znajduje się w prawej części paska zadań). Narzędzie potrafi zarządzać maksymalnie czterema wirtualnymi napędami. Podając odpowiednie parametry w przywołaniu Daemon Tools z poziomu wiersza poleceń, można przydzielać pliki obrazu określonym napędom, a także anulować te przyporządkowania. Podczas testów nie występowały jakiekolwiek problemy. Niemniej jednak producent ostrzega, że Daemon Tools nie jest kompatybilny z określonymi wersjami programów Easy CD, Nero Burning ROM i sterowników busmastera.

Producent Andrew Naiden, Swen Wittich www.daemon-tools.net

Cena bezpłatny do użytku prywatnego