Daemon Tools - upgrade zalecany!

Autorzy programu Daemon Tools, jednego z najlepszych emulatorów napędów CD-ROM i DVD-ROM, udostępnili jego najnowszą edycję - oznaczoną numerem 3.47. Użytkownikom zaleca się upgrade'owanie aplikacji do najnowszej wersji, ponieważ usunięto z niej istotny problem, występujący w systemie Windows XP z zainstalowanym Service Packiem 2. Co ważne, program jest bezpłatny dla użytkowników domowych.

Daemon Tools - upgrade zalecany!
Podstawowa zaleta Daemon Tools to wszechstronność - program doskonale radzi sobie z odczytywaniem większości popularnych plików obrazu płyt CD i DVD. Niestety, do przygotowania obrazu potrzebny jest zewnętrzny program - autorzy Daemon Tools zalecają korzystanie z Alcohol 120%, CloneCD, DiscDump, Blindwrite, DiscJuggler lub GameJack 2.

Co ważne, Daemon Tools może emulować najpopularniejsze mechanizmy zabezpieczania płyt przed kopiowaniem (np. LaserLock, SafeDisc czy Securom) - dlatego też z pewnością zainteresują się nim gracze, którzy mogą przygotować sobie obrazy ulubionych gier i podczas grania nie będą musieli co chwilę wkładać nowej płyty do napędu (co często zdarza się w grach komputerowych). Program może obsługiwać do 4 napędów jednocześnie. Dodatkową zaletą aplikacji jest fakt, iż zastępując sprzętowe urządzenie wirtualnym, pozwala odciążyć napęd CD-ROM i zapewnia cichszą pracę komputera. Aplikacja jest też niezwykle łatwa w obsłudze - dostęp do wszystkich opcji uzyskujemy klikając na ikonę Daemon Tools, umieszczoną w zasobniku systemowym.

Zobacz również:

  • Jak uruchomić klasyczne gry na iPhone? Instalacja emulatora na iOS [PORADNIK]
  • Użytkowniku MacBooka! Sprawdź, czy otrzymasz aktualizację do najnowszej wersji macOS
Daemon Tools - upgrade zalecany!

Daemon Tools 3.47

Z najnowszej wersji Daemon Tools usunięto kilka błędów - m.in. problem z obrazami płyt przygotowanych przy pomocy programu Alcohol 120%, zawierającymi błędne sektory, problem z obsługą formatu Nero InCD oraz występujący w systemie Windows XP SP2 problem z blokowaniem pliku atapi.sys, spowodowany modyfikacjami, które do Windows XP wprowadził udostępniony niedawno Service Pack 2.

Jednocześnie autorzy programu zastrzegli, że nie planują na razie udostępniania kolejnej edycji Daemon Tools z serii 3.XX - zamierzają się teraz skupić na tworzeniu następnej 'dużej' wersji - 4.0.

Program dostępny jest m.in. w polskiej wersji językowej (w tym celu trzeba pobrać dodatkowy plik ze spolszczeniem i skopiować go do katalogu Lang w folderze D-Tools). Co więcej, można go łatwo wyposażyć w dodatkowe narzędzia - np. dodanie opcji Daemon Tools do menu kontekstowego czy możliwość 'podłączenia' pliku do wirtualnego napędu jednym kliknięciem myszy - wystarczy pobrać ze strony producenta stosowne 'wtyczki'.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.

Program do pobrania jest dostępny w naszym serwisie FTP.