Dałeś sobie spokój z Battlefield 2042? Twórcy cheatów też. Twierdzą, że "gra umiera"

Battlefield 2042 ma tak duże problemy, że ze "wspierania" gry rezygnują nawet twórcy nielegalnego oprogramowania.

Battlefield 2042 (fot. DICE)

Battlefield 2042 zadebiutował na rynku 19 listopada tego roku. Czy była to udana premiera? No cóż, nie. Gra zmaga się od dwóch miesięcy z wieloma problemami. Wszyscy wskazują przede wszystkim fatalną optymalizację i kłopoty z wydajnością najnowszej produkcji DICE. Serwery zaczynają świecić pustkami a gracze wracają do starszych pozycji, takich jak Battlefield 1 i Battlefield 5.

Gra ma tyle problemów, że ze "wspierania" jej rezygnują nawet twórcy oprogramowania ułatwiającego rozgrywkę. Chaterzy wskazują kilka powodów tej sytuacji i stwierdzają wprost, że "gra umiera". W jednym z wątków na Discordzie możemy przeczytać oficjalne oświadczenie.

Zobacz również:

  • Battlefield 2042 sezon 1 z polskim opertorem! Wszystko co wiemy o nowościach w grze
  • Battlefield 2042 - czy aktualizacja 3.2 naprawi grę? Zobacz listę zmian

Wycofujemy BF2042 z naszego sklepu. Wszystkie subskrypcje będą działać do końca, ale nie będzie żadnych odnowień. Możesz nadal używać cheatów w normalny sposób.

Subskrybenci z dożywotnią subskrypcją mogą zmienić ją na dowolny tytuł COD.

Powodem tej decyzji jest ciągły problem z wydajnością gry, który wpływa na działanie cheatu oraz to, że większość ludzi nie korzysta już z tej subskrypcji, ponieważ gra umiera.

Co dalej z Battlefield 2042? Nie wiadomo. DICE nie przedstawiło jeszcze żadnych planów na poprawienie swojej najnowszej produkcji. No cóż, do zobaczenia na serwerach BF5.

Zobacz także: God of War na PC to port doskonały. Co na to reszta świata?