Dali - nowe kolumny Ikon

Dali wprowadza nową serię kolumn - Ikon. Kolumny wyposażono w opracowany przez Dali, hybrydowy (wstęgowo-kopułkowy) głośnik wysokotonowy i ulepszone głośniki średnioniskotonowe. Kolumny w bezpośredni sposób bazują na dużo droższych modelach serii Helicon i Euphonia.

Kolumna Dali Ikon 7

Kolumna Dali Ikon 7

Linia składa się z głośników efektowych Ikon 1 i Ikon On-Wall, przeznaczonych do kanałów efektowych, podstawkowych Ikon 2, wolnostojących Ikon 5, Ikon 6, Ikon 7 oraz z głośników kanału centralnego Ikon Vokal 1 i Vokal 2 oraz z aktywnego, 250W, subwoofera Ikon SUB.

Hybrydowy tweeter składaja się z ultrawysokotonowego głośnika wstęgowego 17 x 45 mm z oddzielną komorą i 28 mm miękkiej kopułki z elastycznym zawieszeniem cewki i magnetycznym olejem. Pozostałe głośniki to 4", 5", 6,5" i 12" ręcznie produkowane przetworniki z ultralekkimi membranami papierowo-celulozowymi o niskostratnym zawieszeniu, wydajnych magnesach i optymalizowanych pod względem przepływu powietrza koszach z odlewanego aluminium . Zwrotnice o komponentach montowanych bezpośrednio do płytki to konstrukcje bi-plane zapewniające niski poziom indukcyjności i wibracji. Na wyposażeniu znajdują się aluminiowe nóżki, stalowe kolce i absorbujące wibracje podstawki. Ikon 1 i Ikon On-Wall mają uchwyty do montażu na ścianie. Wszystkie modele dostępne w okleinie orzechowej lub dębowej.

Dystrybutor:

http://www.horn.pl


Zobacz również