Dane z komórki


Pamięć aparatu Nokia 7110 może pomieścić 1000 nazwisk w spisie telefonów - przy założeniu, że dla każdej osoby wprowadzono pięć numerów telefonów lub faksów oraz dwa adresy. Numery domowe, służbowe, numery faksów i adresy poczty elektronicznej są odróżniane odpowiednimi ikonami. Telefon przechowuje także maksymalnie 500 wiadomości SMS i pozwala organizować je w foldery definiowane przez użytkownika. Kalendarz w Nokii 7110 może być wyświetlany w widoku dziennym, tygodniowym lub miesięcznym. Zapamiętuje maksymalnie 660 notatek i daje się bardzo łatwo synchronizować z większością popularnych aplikacji kalendarzowych na pecetach.

Nokia 7110 waży zaledwie 141 gramów (ze standardową baterią, która w optymalnych warunkach zapewnia 260 godzin oczekiwania lub 4,5 godziny rozmowy). Wyposażona jest w przesuwaną pokrywę, a jej zaokrąglony kształt przypomina model Nokia 8110. Przyjęcie i przerwanie połączenia odbywa się w wyniku otwarcia i zamknięcia pokrywy. Nokia 7110 ma wbudowaną funkcję sygnalizacji wibracyjnej.

Produkcja aparatu na większą skalę rozpocznie się w drugim kwartale.

<hr size=1>

Alcatel One Touch COM to trochę inny pomysł na połączenie telefonu i Internetu. Ten ważący mniej niż 240 g aparat łączy w sobie cechy trzech urządzeń: telefonu komórkowego GSM, organizatora osobistego oraz prostego klienta internetowej poczty elektronicznej SMTP/POP3.

Dużych rozmiarów ekran dotykowy (80 na 40 mm, 159 na 239 pikseli) wraz z piórem pozwalają użytkownikowi One Touch COM korzystać z poczty elektronicznej, usług SMS, rozbudowanej książki telefonicznej i terminarza. Oprócz tych funkcji do dyspozycji jest kalkulator, zegar ze strefami czasowymi całego świata, notatnik i notes do odręcznych zapisków bądź rysunków.

Alcatel One Touch COM pozwala wymieniać dane z komputerem poprzez port szeregowy bądź podczerwieni. Synchronizacja informacji następuje po wciśnięciu jednego przycisku. One Touch COM ma wbudowane oprogramowanie do łączenia się z aplikacjami PIM typu Microsoft Outlook.

Standardowa bateria NiMH 880 mAh wystarcza na 4 godziny rozmów i 65 godzin czuwania.