Dark Mode w Twitterze - uwaga, scam!

Używasz Twittera? Nie daj się nabrać - Dark Mode nie istnieje, a wszelkie porady typu "jak go włączyć" to zwykły scam, przez który możesz stracić swoje konto!


Twitter nigdy nie miał trybu Dark Mode, istnieje tylko Night Mode, oferujący ciemną kolorystykę. Jednak po sieci - i samym Twitterze - krążą informacje, że po przestawieniu swojego roku urodzenia na 2007 możesz go uruchomić! Brzmi to głupio? Owszem. Czy jest głupie? Nie - jest niebezpieczne. Aby pokazać, dlaczego, stworzyliśmy fikcyjne konto. Zauważmy, że Twitter nie pyta nigdy o wiek, jedynie przy rejestracji wymaga oświadczenia, że ma się ukończone 13 lat.

Dark Mode w Twitterze - uwaga, scam!

Aby zmienić datę swoich urodzin, jak zaleca to "porada", należy wejść do ustawień, a następnie danych, potwierdzić wejście przez wpisanie hasła i kliknięcie na opcję Dodaj datą urodzenia obok Data urodzenia. Jeśli ustawisz ją na rok 2007, nie pokaże się żadne ostrzeżenie, że coś robisz nie tak, ale gdy zapiszesz zmianę i chcesz zmienić stronę, okazuje się, że twoje konto jest zablokowane. Na szczęście mamy sposób, jak sobie z tym poradzić.

Jak odblokować konto na Twitterze?

Aby odblokować swoje konto, musisz przejść na stronę Twittera, a następnie skontaktować się z działem pomocy. W celu odblokowania może być potrzebne potwierdzenie daty urodzenia za pomocą dokumentu ze zdjęciem, czyli dowodu osobistego lub paszportu.

Dark Mode w Twitterze - uwaga, scam!

Jak włączyć tryb nocny (Night Mode) na Twitterze?

  • Uruchom Twittera
  • Kliknij na ikonkę swojego profilu w lewym, górnym rogu
  • Tryb Nocny znajdziesz na dole opcji
  • Gotowe - możesz wrócić do normalnego, klikając w tym miejscu ponownie