Darkstar One - nowa kosmiczna symulacja!

Firma Ascaron, znana z takich produkcji, jak "Port Royale" czy "Tortuga: Age of Piracy", przygotowuje właśnie nową grę - tym razem, nie będziemy się jednak wcielać w pirata, lecz w pilota kosmicznego statku. Gra będzie nosić nazwę "Darkstar One", a swoim klimatem ma nawiązywać do takich gier, jak "Starlancer", "Wing Commander" czy "X Wing".

W grze wcielimy się w postać Kayrona - młodego pilota, którego ojciec został zamordowany w tajemniczych okolicznościach. Nasz bohater wyruszy na swoim starym myśliwcu w przestrzeń kosmiczną, aby odnaleźć morderców i wymierzyć im sprawiedliwość. To jednak jeszcze nie koniec - we wszystko wplątani są obcy, szykujący inwazję. Wkrótce wybuchnie też ogromna, międzygalaktyczna wojna. A gracz będzie oczywiście jedynym, który może uratować galaktykę przed zagładą. Jak obiecują twórcy gry, fabuła DO będzie naprawdę epicka.

Gra w swej koncepcji ma być zbliżona nieco do Freelancera. Nie będzie się składała z ciągu sztywnych misji, a gracz uzyska ogromną swobodę w świecie, w którym dane mu będzie działać. Dużą rolę odgrywać ma także międzygwiezdny handel. Czyżby szykował się konkurent dla znakomitej serii X? Zobaczymy po premierze; na razie nie wiadomo nawet, kiedy ona nastąpi. Mówi się tylko orientacyjnie o początku przyszłego roku.


Zobacz również