Darmowa beta wersja MediaStudio Pro 8 już dostępna

Firma Ulead udostępniła wersję beta swojego zestawu do przechwytywania i obróbki filmów - MediaStudio Pro 8. Wnosi ona wiele nowych funkcji, w tym obługę standardu HDV, edycję audio 5.1 i całkiem nowe narzędzie Smart Compositor, ułatwiające szybkie tworzenie sekwencji otwierających i zamykających klip.

W nowej wersji MediaStudio najważniejsze wydają się być dwie pierwsze cechy. Użytkownicy mogą teraz przychwytywać filmy nagrane w HDV i edytować je w natywnym bezstratnym formacie, w pełnej rozdzielczości lub skorzystać ze Smart Proxy i dokonywać edycji w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie pozwala też łączyć różne formaty - takie jak MPEG, DV czy właśnie HDV - na jednym oknie "timeline". Po zakończeniu edycji możliwe jest zarówno nagranie klipu lub filmu z różnorodnych formatach (w tym WMV-HD i 24P) lub zgranie go z powrotem na nośnik zewnętrzny.

Nowy edytor audio umożliwia tworzenie lub edytowanie ścieżek dźwiękowych w formacie Dolby Digital 5.1 Surround, włącznie z "samplowaniem" ścieżek stereo. Aplikacja pozwala też na łatwe tworzenie ścieżek dźwiękowych, trwających dokładnie tyle ile sam klip.

Darmowa wersja beta MediaStudio Pro 8 dostępna jest do pobrania ze strony producenta: Ulead

Ulead zapowiada, że pełna wersja pakietu (w wersji pudełkowej i elektronicznej) dostępna będzie w październiku w cenie 399,99 USD. Dostępne będą również edycje aktualizacyjne dla użytkowników MediaStudio Pro oraz VideoStudio.