Darmowa ochrona od Symanteka... na razie nie dla Polaków

Symantec bezpłatnie udostępnił narzędzie do sprawdzania bezpieczeństwa odnośników w wynikach uzyskanych za pośrednictwem wyszukiwarek. Dotychczas Norton Safe Web Lite wchodził w skład płatnych pakietów antywirusowych

Oprogramowanie wykrywa niebezpieczne odnośniki w wynikach wyszukiwania uzyskanych za pomocą Google, Yahoo i Binga. W przypadku znalezienia podejrzanych stron, program ostrzega użytkownika przed klikaniem prowadzących do nich linków.

Bezpłatna beta wersja Norton Safe Web Lite jest dostępna do pobrania na stronie Symanteka. Do działania oprogramowanie wymaga angielskojęzycznych systemów operacyjnych z rodziny Windows - Microsoft Windows XP/Vista/Win7.

Zobacz również:

  • Najlepsze ultrabooki i laptopy do biznesu w 2022 roku
  • Najlepszy antywirus dla Windows 10 i Windows 11 [RANKING 2022]

Obecnie z Norton Safe Web Lite mogą korzystać użytkownicy w kilku państwach m.in. w Stanach Zjednoczonych. W Polsce i innych krajach aplikacja ma dopiero być udostępniona.

Norton Safe Web Lite Symantec jest kolejnym bezpłatnym programem zwiększającym bezpieczeństwo surfowania po webowych serwisach. Internauci mogą obecnie za darmo skorzystać z oprogramowania firmy McAfee o nazwie Site Advisor, także służącego do sprawdzania bezpieczeństwa odnośników do stron w wynikach wyszukiwania. Dostępne jest też oprogramowanie Web of Trust (WOT), które przygotowano jako rozszerzenie dla przeglądarek: Firefox i Chrome oraz Internet Explorera. Można też skorzystać z narzędzia o nazwie LinkScanner, autorstwa AVG Technologies.

Więcej informacji: Symantec