Darmowa zapora sieciowa od Ashampoo

Firma Ashampoo - znana raczej z aplikacji do nagrywania płyt CD i DVD - zaprezentowała narzędzie typu "zapora ogniowa", które ma za zadanie chronić komputery użytkowników przez atakami z Internetu, blokować dostęp do łącza nieautoryzowanym programom oraz wykrywać robaki. Aplikacja wymaga jedynie bezpłatnej rejestracji na stronie internetowej.

Zapora sieciowa potrzebna jest właściwie każdemu użytkownikowi, który posiada komputer podłączony do Internetu. Dzięki tej aplikacji można zminimalizować ryzyko ataku włamywacza, przejęcia kontroli nad maszyną lub pobrania bez wiedzy użytkownika złośliwego kodu. Prosty interfejs pozwala na intuicyjną konfigurację całego programu. Program zajmuje niewiele przestrzeni w pamięci operacyjnej, a wyświetlane instrukcje pozwalają z łatwością zapanować nad bezpieczeństwem systemu.

Darmowa zapora sieciowa od Ashampoo

Okno główne zawiera statystyki i blokadę ruchu sieciowego

Interfejs graficzny na 5

Niezależnie od poziomu wtajemniczenia w technologię, każdy powinien poradzić sobie z obsługą tego narzędzia. Na samym początku, zgodnie z coraz częściej przyjmowanymi standardami, użytkownik wybiera tryb pracy - dla eksperta lub początkującego. W tym drugim przypadku z pomocą przyjdą kreatory i pojawią się podpowiedzi związane z ustalaniem reguł dla zainstalowanych w systemie operacyjnym programów. Sześć kart: Main Menu, Rulez, Statistic, Logs, Configuration, Tools pozwala na szybkie i intuicyjne poruszanie się po modułach programu. W głównym oknie wyświetlane są statystyki dotyczące połączenia oraz przycisk blokowania całego ruchu sieciowego.

Darmowa zapora sieciowa od Ashampoo

Dodatkowe narzędzia optymalizacyjne

Funkcje

W zakładce Rulez można definiować poszczególne reguły przypisane do konkretnych aplikacji. Kolejne karty zawierają statystyki ruchu sieciowego, wydarzenia związane z pracą zapory oraz konfigurację. Ciekawostką są dodatkowe narzędzia usprawniające pracę systemu operacyjnego. Należy do nich moduł do usuwania z autostartu niepotrzebnych lub szkodliwych programów, przeglądarka uruchomionych procesów, moduł czyszczenia plików internetowych zapisanych podczas przeglądania stron WWW oraz zapobiegający "spamowaniu" przez komunikator internetowy.

Pobierz plik

Aplikacja jest bezpłatna, a jedynym warunkiem użytkowania jest bezpłatna rejestracja na stronie producenta wymagająca podania adresu e-mail. Więcej informacji znajdziesz tutaj.