Darmowe aplikacje, które odmienią twojego iPhone'a

Minęły niecałe dwa tygodnie od premiery telefonu firmowanego przez Apple, iPhone 3G. Nowa wersja urządzenia to między innymi moduł nawigacji satelitarnej oraz obsługa trzeciej generacji telefonii komórkowej. Ważną nowinką jest zaktualizowanie oprogramowania wszystkich iPhone'ów, której najbardziej widoczną zmianą jest umożliwienie użytkownikom łatwej instalacji dodatkowych aplikacji rozszerzających możliwości ich komórek. Przedstawiamy dziesięć najciekawszych, a zarazem darmowych aplikacji do telefonów z logiem Apple.

Pojawienie się nowej wersji telefonu iPhone przyniosło ze sobą aktualizację oprogramowania wszystkich komórek Apple'a - firmware oznaczony symbolem 2.0 to kilka nowości, wśród których najważniejszą jest uruchomienie w sklepie iTunes działu z aplikacjami. Jest to nowość, dzięki której można łatwo i szybko rozszerzyć możliwości telefonu iPhone o funkcje oferowane przez setki programów udostępnianych przez iTunes App Store. Wśród aplikacji komercyjnych dostępnych w sklepie, można znaleźć prawdziwe perełki, za które - mimo dużej funkcjonalności - nie trzeba płacić.

Instalacja aplikacji na iPhone odbywa się za pośrednictwem iTunes App Store

Instalacja aplikacji na iPhone odbywa się za pośrednictwem iTunes App Store

Uruchomienie przez Apple sklepu z aplikacjami na telefony iPhone jest strzałem w dziesiątkę - w ciągu tygodnia odnotowano dziesięć milionów pobrań, co na pewno przyczyni się do zwiększenia popularności urządzenia.