Darmowe aplikacje zabijają baterie w smartfonach

Czy wiesz dlaczego tak podejrzanie szybko w smartfonach wyładowują się baterie? Właśnie okazało się, że nie tylko ze względu na mocne wnętrze. Winnym wyczerpywania baterii smartfonów okazały się... aplikacje i to darmowe. Jak to możliwe?

Bateria w smartfonie

Jak podaje BBC, amerykańscy naukowcy z Purdue University zbadali smartfony i okazało się, że darmowe aplikacje wyczerpują baterie szybciej niż aplikacje płatne. Jak to możliwe? Po prostu darmowe aplikacje zazwyczaj są darmowe dlatego, że ściągają i wyświetlają reklamy. I to te reklamy są pożeraczami energii.

Reklamy w aplikacjach zjadają nasze baterie?

Najlepszym przykładem jest bardzo popularna na Androidzie gra Angry Birds - tylko 20 proc. wykorzystywanej przez nią energii idzie na granie. Tymczasem 45 proc. energii idzie na mechanizm lokalizujący użytkownika i ściągający reklamy.

Zobacz również:

Komentarz

Ciekawe wyniki badań i wcale nie takie oczywiste. kto by pomyślał że mechanizmy reklamowe w aplikacjach pożerają tyle energii? Jeżeli mamy w smartfonie dużo darmowych aplikacji, to lepiej sprawdźmy, które są nam niepotrzebne i je odinstalujmy. Bo duża liczba darmowych aplikacji potrafi naprawdę "zeżreć" baterie naszych smartfonów.