Darmowe biuro na Maca

Darmowy pakiet biurowy, zdaniem wielu mogący śmiało konkurować z microsoftowym Office'em, już niedługo doczeka się także wersji dla systemu Mac OS X.

Na razie dostępna jest jedynie testowa wersja "Developer Release". Jednak twórcy projektu OpenOffice.org zapowiadają, że prace nad udostępnieniem finalnej wersji pakietu posuwają się bardzo szybko.

Open Office to rozwijana na zasadzie open-soure wersja pakietu StarOffice 6 firmy Sun Microsystems, który stał się aplikacją komercyjną (choć nadal znacznie tańszą od konkurencyjnego produktu Microsoftu). Wersja polskojęzyczna OpenOffice'a dostępna jest na razie tylko dla systemu Windows.

W skład pakietu OpenOffice wchodzi edytor tekstów, arkusz kalkulacyjny, narzędzia do obsługi baz danych (odpowiednik MS Access) oraz oprogramowanie do tworzenia publikacji internetowych. W porównaniu ze StarOffice 6, OpenOffice nie jest objęty wsparciem technicznym firmy Sun Microsystems oraz nie zawiera modułów dostarczonych przez "zewnętrzne" firmy współpracujące z Sunem.

Więcej informacji:

http://www.openoffice.org


Zobacz również