Darmowe egzemplarze PS 5. Kto je dostał?

Zaskakująca lista szczęśliwców, na której pojawił się również Polak. Czy to był świadomy chwyt marketingowy?

Oficjalna premiera PS 5 odbyła się 12 listopada 2020 roku, a w Europie tydzień później – 19 listopada. Pomimo, że od wyznaczonej daty minęło już pół roku, o tej konsoli ciągle się mówi.

Warto zaznaczyć, że dostępność egzemplarzy jest mocno ograniczona, ale Sony skupia uwagę na dostarczeniu jak największej liczby urządzeń na rynek. W celu dodatkowej promocji i zwiększenia zainteresowania konsumentów wysyła darmowe egzemplarze celebrytom. Takimi szczęśliwcami stali się m. in. Travis Scott, James Taylor, Robert Lewandowski, i nawet dotychczas nieznany nikomu Joey Chiu.

Zobacz również:

  • Kable HDMI: Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [20.09.2021]

Travis Scott – amerykański raper, wokalista i producent muzyczny, był kilka razy nominowany do Nagrody Grammy. Raper wcześniej już był partnerem takich marek jak Fortnite, Tesla, czy McDonald’s. Tym razem zawarł partnerstwo z Sony. Na początku pokazał zdjęcie z PlayStation 5, a później opublikował wideo w swoim YouTube, które obejrzało już ponad 3 mln użytkowników serwisu.

James Taylor – brytyjski celebryta znany z rozrywkowego programu Made in Chelsea również dostał prezent od Sony, ale wkrótce się go pozbył informując swoich fanów, że wraca na PS4. Konsolę James sprzedał, o czym również pochwalił się swoim fanom w Instagram.

Darmowe egzemplarze PS 5. Kto je dostał?

W ramach promocji sprzęt otrzymał znany polski piłkarz Bayernu MonachiumRobert Lewandowski. Celebryta opublikował zdjęcia na swoim Instagramie, gdzie ma ok. 19,7 mln obserwatorów.

Darmowe egzemplarze PS 5. Kto je dostał?
Darmowe egzemplarze PS 5. Kto je dostał?

Skąd wziął się na tej liście nikomu nieznany Joey Chiu? Otrzymał od Sony darmowy egzemplarz konsoli nowej generacji PS5 dlatego, że jako wierny fan Sony był pierwszym klientem, który zakupił zarówno PlayStation 4, jak i PlayStation 4 Pro. Możliwe, że był to specjalny chwyt, aby pozostali fani również postarali się o takie wyróżnienie.

Darmowe egzemplarze PS 5. Kto je dostał?