Darmowe kanały i WWW offline w palmtopie

Firma RedFish opracowała nową wersję oprogramowania pozwalającego na zapisywanie danych ze stron WWW do komputerów typu PDA. Dzięki temu strony internetowe można przeglądać offline, a dodatkowo korzystać z kiludziesięciu krajowych kanałów tematycznych.

RedFish jest programem przeznaczonym dla systemu Windows, którego zadaniem jest automatyczne pobieranie dokumentów o wybranych godzinach i instalowanie ich na palmtopie. Dokumenty już przygotowanie w formie kanałów to:

- wiadomości pobierane z kilkudziesięciu najpopularniejszych polskich portali

- program telewizyjny dla wszystkich stacji dostępnych w polskich telewizjach kablowych

- repertuar dla kin znajdujących się w całej Polsce

- rozkład komunikacji miejskiej dla głównych miast w Polsce

- kilka czasopism elektronicznych

- informacje z działu rozrywka (komiksy)

- średnie kursy walut wyliczane na podstawie danych dostarczonych przez Narodowy Bank Polski

Dodatkowo istnieje możliwość wgrania dowolnej strony internetowej do pamięci palmtopa.

Wszystkie dokumenty są przygotowane specjalnie z myślą o ekranach PDA. Dzięki temu, że są one generowane na serwerze, pobierane pliki są bardzo małe, co docenią osoby korzystające z połączeń modemowych. Program jest darmowy i przystosowany został zarówno dla posiadaczy urządzeń pracujących pod kontrolą systemu PalmOS jak i PocketPC.

RedFish posiada system konfigurowania kanałów, a ustawienia są za każdym razem synchronizowane z serwerem, dzięki czemu z aplikacji można korzystać na dowolnym komputerze.

Aplikacja wykorzystuje mechanizm umożliwiający pobieranie najświeższych wiadomości z ponad 80 portali. Sam program działa w tym przypadku jak serwer PROXY, zmieniając w locie zawartość stron i przystosowując ją do ekranów palmtopów.

Trwają także prace nad przeniesieniem platformy RedFish do telefonów komórkowych i technologii WAP.

Program można pobrać ze strony: http://www.redfish.pl


Zobacz również