Darmowe klucze bezpieczeństwa od Google. Dla kogo?

Google ogłosiło, że w dążeniu do ochrony kont rozda 10.000 kluczy bezpieczeństwa użytkownikom z grupy wysokiego ryzyka.

fot. Google

W przeciwieństwie do zwykłych cyberataków, ataki ukierunkowane mają na celu zaatakowanie użytkowników z grupy wysokiego ryzyka. Chociaż Google ma cały zespół zajmujący się powstrzymywaniem przestępstw internetowych, a jego APP - Advanced Protection Program (pol. Zaawansowany Program Ochrony) oferuje zwiększoną ochronę przed takimi atakami, niektórzy użytkownicy wysokiego ryzyka nadal nie robią wystarczająco dużo, aby chronić się online.

APP, który został uruchomiony w 2017 roku, jest dostępny dla wszystkich użytkowników, ale program został specjalnie zaprojektowany dla osób i organizacji z grupy wysokiego ryzyka - w tym urzędników, przedstawicieli partii politycznych, aktywistów i dziennikarzy.

Zobacz również:

Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim użytkownikom, Google nawiązał współpracę z organizacjami na całym świecie i zamierza przekazać klucze bezpieczeństwa dla ponad 10.000 użytkowników wysokiego ryzyka w 2021 roku. Jedną z organizacji, z którą firma współpracuje w tym zakresie, jest IFES (Międzynarodowa Fundacja na rzecz Systemów Wyborczych), która zajmuje się krytycznymi kwestiami w zakresie demokracji, rządzenia i wyborów na całym świecie.

Jeśli jesteś użytkownikiem z grupy wysokiego ryzyka i obawiasz się ukierunkowanych cyberataków, możesz zapisać się do Programu Zaawansowanej Ochrony Google - jest to bezpłatne i zajmuje tylko kilka minut.

Polecamy: Ranking: programy antywirusowe dla graczy 2021. Najlepsze antywirusy dla graczy

Źródło: techradar.com