Darmowe, krwiste MMO - Requiem: Memento Mori

Requiem: Memento Mori to niezwykle mroczna gra MMO, w której potężne, zmutowane stworzenia zagrażają egzystencji ostatnich istniejących ras. Stworzona przez Gravity produkcja, znana wcześniej jako Requiem: Bloodymare, dostępna jest za darmo. Zapraszamy do zapoznania się z nią i rozpoczęcia własnego epizodu w tym świecie.


Requiem: Memento Mori wyróżnia się na tle innych darmowych tytułów MMO niezwykle mrocznym klimatem. Historia świata, w którym toczy się rozgrywka pełna jest wzmianek o bratobójczych wojnach i zmaganiach między ośmioma najważniejszymi rasami.

Do współczesnych czasów przetrwały tylko cztery z nich. Świat nawiedzają obecnie egzotyczne, zmutowane potwory, które powstały w wyniku lat nadużywania magii przez ludzi.

Zobacz również:

  • New World za darmo przez weekend. Jak skorzystać?

Co wyróżnia grę?

Requiem: Memento Mori używa znanego między innymi z Half Life 2 oraz Halo 3 silnika Havok. Dzięki niemu twórcom udało się stworzyć bardzo realistyczne animacje postaci. Havok pozwolił także dodać efekty specjalne do uderzeń kończących żywot przeciwnika. Ostateczny cios ma więc szansę np. efektownie uciąć głowę lub kończynę.

Innym ciekawym elementem gry są tzw. Nightmare Monsters. Ta specjalna grupa potworów pojawia się w wybranych lokacjach między godziną 23 a 2 w nocy (czasu gry). Nightmare Monsters są dużo trudniejsze do zabicia, lecz jeśli graczowi się to uda zostanie nagrodzony większa ilością punktów doświadczenia oraz szansą na znalezienie lepszego przedmiotu. Twórcy zalecają walkę z Nightmare Monsters w grupach ośmioosobowych. Doświadczeni gracze będą jednak mogli pokonać takiego potwora nawet w cztery osoby.

W dość klasyczny sposób rozwiązano w Requiem: Memento Mori grę PvP. Gracze mogą stanąć do walki na Battlegroundach - specjalnych polach bitewnych. Rozgrywka toczona jest drużynowo. Zwycięzcy otrzymują nagrody, które można wymieniać na lepszy ekwipunek. Na wybranych serwerach istnieje także zwykłe PvP podczas przemierzania lokacji. Nie jest ono jednak gloryfikowane. Przegrany z takiej potyczki przez pewien czas nie będzie mógł np. rozmawiać z handlarzami.

Typowo rozwiązano też możliwość nasycenia ekwipunku statystykami. W Requiem: Memento Mori przygotowano jednak prawie nieskończoną ilość kombinacji ulepszeń, co czyni enchanting bardzo atrakcyjną częścią gry.

Nie mniej atrakcyjny jest system DNA. Pozwala on ulepszyć w różny sposób umiejętności bohatera. Tu także wybór jest duży i umożliwia lepszą personalizację postaci. W Memento Mori usprawniono wybór DNA i umiejętności. Nie trzeba (tak jak w Bloodymare) iść już do NPC. Wszystko można wykonać z poziomu interfejsu użytkownika.

W grze stworzono także obszary typu Dungeon oraz Raid. Gracze (co najmniej czterech) mogą w nich napotkać dużo trudniejszych przeciwników oraz bossów, za ubicie których otrzymają więcej doświadczenia oraz szansę znalezienia znacznie lepszego ekwipunku. Gra przewiduje także możliwość wystąpienia tzw. Town Raid. Jest to losowe zdarzenie, w którym do któregoś z miast wkracza boss z raidów. Gracze mogą oczywiście rozpocząć walkę z nim. Jeśli tego nie zrobią, będzie on siał zniszczenie i skutecznie uniemożliwi normalne poruszanie się po lokacji, zbieranie questów oraz handel.