Darmowe przeglądanie dokumentów MTML2

MTML2 Document Viewer 1.0 to darmowa aplikacja opracowana przez Gizmotron Graphics przeznaczona dla systemów Mac OS 7.6.1 do 9.1, która pozwala odczytywać dokumenty stworzone w języku MTML2.

Według Marka Brownella z Gizmotron Graphics MTML2 Document Viewer 1.0 pozwala użytkownikom przeglądarki plików MTML 2.0 jednocześnie pobierać i wyświetlać dwa dokumenty, z których jeden zawiera sformatowany tekst wraz ze znacznikami MTML2, a drugi przedstawia dane pierwszego pliku w trybie 'plain text'. MTML czyli 'Meaningful Text Markup Language' pozwala na stworzenie 'dwudokumentowego' systemu opisu plików, który umożliwia gromadzenie i łączenie różnych typów informacji. MTML2 można np. wykorzystać do stworzenia systemu indeksowego, który jednocześnie identyfikuje i wyświetla każde wystąpienie zaindeksowanego słowa w dokumencie.

'Meaningful Text Markup Language' umożliwia to dzięki odpowiedniej strukturze dokumentów pozwalającej na to aby 'index' był wykorzystywany jako narzędzie do gromadzenia i prezentowania informacji, co ma najlepsze zastosowanie w przypadku np. instrukcji użytkownika i książek online. MTML2 Document Viewer 1.0 można stosować także do budowy i modyfikacji struktury dokumentów HTML w Internecie oraz jak oświadczył Mark Brownell z Gizmotron Graphics 'Po dodaniu MTML2 do HTML staje się możliwe przeglądanie dokumentów HTML w przeglądarce MTML2, a dzięki konstrukcji bibliotek znaczników specyficznych grup, dokumenty tekstowe mogą być gromadzone w jednym miejscu według swojego przeznaczenia czy zawartej w niej idei'.

www.gizmotron.org


Zobacz również