Darmowe wideorozmowy w Facebook Messengerze

Facebook wprowadził nową funkcję w aplikacji mobilnej Messenger służącej do obsługi chatu. Od teraz użytkownicy największego portalu społecznościowego świata mogą prowadzić między sobą wideorozmowy za pośrednictwem smartfonów i tabletów.

Messenger to aplikacja Facebooka służące do komunikacji pomiędzy użytkownikami portalu. Twórcy postanowili już jakiś czas temu wydzielić moduł chatu do osobnego programu. Posiadacze konta na Facebooku od niedawna mogą skorzystać z dedykowanej strony internetowej komunikatora.

Dzięki tym zmianom Facebook Messenger się rozwija i dodawane są nowe funkcje. Chociaż firma zakupiła firmę odpowiedzialną za komunikator WhatsApp, to chat na portalu nie został zaniedbany. Właśnie pojawiła się nowa funkcja w aplikacji mobilnej, która pozwala użytkownikom na prowadzenie wideorozmów.

Zobacz również:

  • Szyfrowanie wiadomości na Facebooku pojawi się z opóźnieniem!
  • Najlepsze aplikacje do kontroli rodzicielskiej na Androida

Już wcześniej użytkownicy mogli prowadzić rozmowy wideo na Facebooku za pośrednictwem przeglądarki internetowej, ale dopiero teraz możliwe jest to na smartfonach i tabletach. Do tej pory na urządzeniach mobilnych można było wykonywać jedynie połączenia głosowe.

Darmowe wideorozmowy w Facebook Messengerze

Wybrani użytkownicy mogą już korzystać z wideorozmów w aplikacji Facebook Messenger

Jak na razie możliwość prowadzenia wideorozmów nie jest dostępna dla wszystkich, ale Facebook powoli udostępnia nową funkcję kolejnym użytkownikom. Pojawia się ona w aplikacji bez konieczności wykonywania uprzednio aktualizacji. To rozwiązanie może zastąpić komunikatory takie jak Skype, Hangouts i Facetime.

Wideorozmowy w Facebook Messengerze pojawiły się już u polskich użytkowników komunikatora w wersji do iOS i do Androida. Niedługo nowa funkcja powinna pojawić się u wszystkich użytkowników portalu korzystających z urządzeń Apple oraz sprzętów z oprogramowaniem Google.