Darmowy Adobe Reader na urządzenia z iOS

Adobe może dominować na desktopowym rynku czytników PDF. Ma jednak poważne kłopoty na platformach iPhone oraz iPad, gdzie niepodzielnie rządzą bardzo lubiany GoodReader i stworzone przez Apple - iBooks. Teraz ma się to zmienić.

Adobe Reader dla iOS to udostępniona w poniedziałek aplikacja, ktorą za darmo mogą pobrać użytkownicy iPhone'a i iPada. Program pozwala na podgląd dokumentów PDF z wiadomości e-mail, internetu lub dowolnej aplikacji wspierającej systemową funkcję "Open In".

Aplikacja oferuje wiele interesujących opcji. Użytkownicy mogą przeszukiwać tekst, dodawać zakładki do poszczegolnych stron, powiększać lub zmniejszać rozmiar tekstu oraz zaznaczać go i kopiować. Dokumenty mogą też być drukowane bezpośrednio z urządzenia iOS lub wysyłane znajomym e-mailem w formie załącznika.

Zobacz również:

  • Microsoft i Adobe ujawniają swoje generatory grafik SI

Reader od Adobe jest już w App Store do pobrania za darmo, co jest jedną z jego ważnych zalet w porównaniu z płatnymi czytnika PDF na iOS. Drugą z nich jest z pewnością sam producent - w końcu Adobe to główny twórca i promotor tego formatu.

_________________________

fot. Yutaka Tsutano


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: