Darmowy Office 365 dla studentów udostępniany na prostszych zasadach

Microsoft zmienił zasady dystrybucji licencji na darmowy pakiet Office 365 dla studentów w ramach Student Advantage. Władze uczelni biorące udział w tym programie będą mogły w jeszcze prostszy sposób przydzielać licencje na pakiet biurowy Microsoftu swoim studentom.

Student Advantage to program Microsoftu pozwalający korzystać bezpłatnie z pakietu Microsoft Office studentom uczelni wyższych współpracujących z gigantem z Redmond. Działa on podobnie jak starsze programy EES, OVS-ES i School Agreement. Microsoft zmienił jednak zasady, które odciążą nieco działy IT w uczelniach.

Od tej pory studenci sami będą mogli starać się w Microsofcie o uzyskanie klucza produktu, który pozwoli korzystać z pakietu Office. Wystarczy do tego uczelniany adres poczty elektronicznej. Do tej pory gigant z Redmond przerzucał zadanie dystrybucji kluczy na uczelnianych informatyków. Ma to w założeniu znacznie uprościć cały proces i skrócić czas oczekiwania na otrzymanie klucza.

Darmowy Office 365 dla studentów udostępniany na prostszych zasadach

Microsoft Student Advantage pozwala osobom uczęszczającym na studia korzystać w celach edukacyjnych z pełnego pakietu Office 365 Pro Plus. W jego skład wchodzą takie programy, jak Word, Excel, PowerPoint itp. Każdy student będzie mógł zainstalować pakiet na pięciu różnych urządzeniach oraz otrzyma 1 TB przestrzeni na dane w chmurze OneDrive.

Niestety, jak na razie zmiana dotyczy wyłącznie rynku amerykańskiego. Na uproszczony sposób dystrybucji bezpłatnego pakietu Office 365 dla studentów polskich uczelni ramach programu Student Advange będziemy musieli poczekać do końca tego roku.

źródło: pcmag.com