Darmowy OneDrive: masz 3 miesiące na poważne zredukowanie ilości danych

Pod koniec lipca 2016 roku Microsoft zredukuje darmową przestrzeń usługi OneDrive do 5 GB.

W listopadzie 2015 r. Microsoft poinformował o planach zmniejszenia przestrzeni na pliki w darmowej wersji usługi OneDrive oraz zlikwidowania 15-gigabajtowego bonusu za zapisywanie w chmurze zdjęć robionych przez telefon. Zmiany te miały wejść w życie na początku 2016 r., lecz w wyniku ogromnej krytyki ze strony użytkowników Microsoft się z nich wycofał oferując w zamian akcję bonusową, dzięki której można było zachować 15 GB przestrzeni deklarując taką wolę na specjalnej stronie internetowej.

Dzisiaj wiemy już, ile czasu na przeniesienie plików przechowywanych w OneDrive mają użytkownicy, którzy nie skorzystali z wspomnianej oferty bonusowej. Microsoft przesłał do nich bowiem wiadomość, w której informuje, że redukcja z 15 GB do 5 GB będzie miała miejsce 27 lipca 2016 roku. Wówczas też zniknie 15-gigabajtowego bonus z rolki aparatu.

Warto przypomnieć, że Microsoft, który zdecydował się także na zmniejszenie przestrzeni OneDrive dla kont z subskrypcją Office 365, tłumaczy swoją decyzję nadużyciami ze strony znacznej części użytkowników. W skrajnym przypadku dochodziło bowiem nawet do tego, że przechowywali oni pliki z filmami i muzyką, które "ważyły" 75 TB.