Darmowy OneDrive z mniejszą przestrzenią na pliki. Ograniczenia dla Office'a 365

Darmowa przestrzeń na pliki w usłudze OneDrive została drastycznie zmniejszona. Ponadto użytkownicy Office 365 ponownie muszą się liczyć z limitem ustalonym na poziomie 1 TB w chmurze.

Microsoft zapowiedział wprowadzenie poważnych zmian w usłudze OneDrive. Związane one są ze zmniejszeniem ilości dostępnego miejsca przeznaczonego do przechowywania plików w chmurze.

Zmiany Microsoftu przedstawiają się następująco:

- od teraz subskrybenci usług Office 365 dla Użytkowników Domowych, Office 365 Personal i Office 365 University są objęci limitowaną przestrzenią na pliki (powrót do 1 TB przestrzeni w chmurze OneDrive; użytkownicy mają 12 miesięcy na przeniesienie nadmiarowych plików w inne miejsce; użytkownicy mogą też zrezygnować z usługi i żądać zwrotu pieniędzy)

- z początkiem 2016 roku w przypadku darmowej wersji OneDrive przestrzeń na pliki zostanie zmniejszona z 15 GB do 5 GB (użytkownicy będą mieli 12 miesięcy na przeniesienie nadmiarowych plików w inne miejsce), natomiast 15-gigabajtowy bonus za zapisywanie w chmurze zdjęć robionych przez telefon zniknie

- z początkiem 2016 roku zamiast płatnych pakietów 100 GB i 200 GB nowym użytkownikom oferowany będzie pakiet 50 GB za 1,99 USD miesięcznie

Na koniec jeszcze dwie istotne informacje:

- w przypadku płatnych pakietów Microsoft wspomina o nowych użytkownikach. Wygląda więc na to, że jeżeli przed wprowadzeniem zmian zdecydujecie się na pakiet 100/200 GB to nie musicie obawiać się cięć.

- ograniczenie przestrzeni dla użytkowników Office 365 Microsoft tłumaczy tym, że wielu z nich nielimitowaną przestrzeń na pliki wykorzystywało do trzymania kolekcji filmów i muzyki. W skrajnym przypadku pliki te zajmowały aż 75 TB.