Darmowy Photoshop z Internetu

Firma Adobe ogłosiła, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy jej sztandarowy produkt - Photoshop - zostanie udostępniony w Internecie. Co więcej, z programu będzie można korzystać za darmo.

To kolejny produkt Adobe, który w formie webowej aplikacji bezpłatnie trafia do rąk użytkowników. Oczywiście, nie będzie to jego pełna wersja. Obecnie nie wiadomo, które z funkcji popularnego programu graficznego zostaną udostępnione.

Udostępniono już Remix, czyli uproszczoną wersję Adobe Premiere Elements. Wszystko wskazuje na to, że takie postępowanie zostało wymuszone strategią Google'a. Wyszukiwarkowy gigant umieszcza bowiem w Sieci proste oprogramowanie, z którego można korzystać za darmo. Dotychczas Adobe sprzedawało jedynie pudełkowe wersje swoich produktów.

Teraz zacznie rozdawać okrojone edycje. Firma twierdzi, że nawet zubożony Photoshop i tak będzie oferował więcej funkcji niż konkurencyjne produkty. Firma ma tutaj na myśli przede wszystkim program Google . Niewykluczone bowiem, że Google stworzy również online'ową wersję Picasy, która w obecnej chwili musi być pobierana i instalowana na komputerze.