Darmowy StarOffice w GooglePack

Koncern Google poinformował, że do aplikacji dostępnych w pakiecie Google Pack dołączył właśnie zestaw aplikacji biurowych firmy Sun - StarOffice. Pakiet ten, standardowo kosztujący ok. 70 USD, w "paczce" od Google dystrybuowany jest bezpłatnie.

StarOffice jest odpowiedzą Suna na MS Office Microsoftu. W 2000 roku koncernu udostępnił kod źródłowy pakietu - stał się on podstawą darmowego, open-source'owego OpenOffice'a. Sun Microsystems wciąż jednak rozwija i sprzedają swojego StarOffice'a.

W pakiecie Google'a pakiet został nieznacznie zmodyfikowany - do aplikacji wchodzących w jego skład dodano pasek narzędziowy Google Toolbar. W StarOffice wchodzi m.in. edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny oraz program do prezentacji. Programy te obsługują większość typów plików wykorzystywanych w MS Office - z wyjątkiem formatów wprowadzonych przez Microsoft w Office 2007.

Osoby chcące pobrać zestaw Google Pack, mogą same go skomponować - na stronie Google'a dostępny jest formularz, umożliwiający zdecydowanie, jakie aplikacje mają wejść w skład pakietu. Do wyboru są: Google Earth, Security Scan, Google Desktop, Firefox with Google Toolbar, , Skype, StarOffice, Google Toolbar for IE, Spyware Doctor, , Google Photos Screensaver, Google Talk oraz RealPlayer.

Więcej informacji znaleźć można na stronie firmy.