Darmowy antywirus Morro od Microsoftu już niedługo

Najnowszy raport Microsoftu w sprawie złośliwego oprogramowania ujawnił informację o nadchodzącej premierze całkowicie darmowego antywirusa Morro, który firma chce udostępnić w Sieci.

Darmowy antywirus Morro od Microsoftu już niedługo

Microsoft Morro (źródło: Neowin.net)

Według raportu antywirus w wersji beta będzie już niedługo dostępny na stronie Microsoftu. Program nosi nazwę roboczą Morro.

Agencja Reuters podaje, że pracownicy Microsoftu już testują oprogramowanie. Choć firma jak na razie nie chce podać żadnych konkretów dotyczących premiery Morro, to informuje, że pierwsza wersja trial pojawi się już niedługo.

Microsoft informował o planach wymiany Windows Live OneCare na darmowy program antywirusowy już w listopadzie ubiegłego roku. Firma twierdzi, że dzięki Morro większa liczba użytkowników zacznie traktować oprogramowanie antywirusowe poważnie. Jak na razie około 50% osób korzystających z Windows w ogóle nie posiada na swoim komputerze tego typu aplikacji.

Darmowy antywirus Morro od Microsoftu już niedługo

Microsoft Morro (źródło: Neowin.net)

Morro prawdopodobnie zostanie zbudowane na silniku Windows OneCare. Aplikacja ma jednak zużywać znacznie mniej zasobów systemowych. Wiadomo też, że nie zostanie bezpośrednio zaimplementowana w Windows.

Microsoft podkreśla, że ilość złośliwego oprogramowania w sieci od kilku lat gwałtownie rośnie. Sztandarowymi przykładami są dwa najnowsze trojany do kradzieży danych kart kredytowych - Renos i Zlob, które znaleziono już na 8 milionach komputerów PC. O ostatnich dniach firma wreszcie opublikowała narzedzie do bezpośrednij walki z fałszywym antywirusem Internet Antivirus Pro.

Aktualizacja: 17 czerwca 2009 14:50

W Internecie pojawiły się już zrzuty interfejsu aplikacji Microsoftu. Niektóre z nich dodaliśmy do treści artykułu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: