Darmowy czytnik e-booków Adobe

Firma Adobe zaprezentowała testowe wydanie nowej aplikacji przeznaczonej do czytania elektronicznych publikacji. Digital Editions ma być darmowym dodatkiem do Flash Playera 9.

Podobnie jak Adobe Reader, za pomocą Digital Editions będzie można przeglądać dokumenty w formacie PDF jak również XHTML, przy czym DE będzie oferować nieco mniej funkcji niż popularny Reader. Wydania cyfrowe zarówno książek jak i magazynów będą mogły być wzbogacane przez wydawców o animacje w formacie Flash. Producent przekonuje, iż jedną z najważniejszych zalet Digital Editions ma być możliwość szybkiego dopasowania tekstu do gabarytów wyświetlacza (tekst będzie formatowany na potrzeby możliwości konkretnych urządzeń).

Beta wersja Digital Editions zostanie udostępniona w pierwszej kolejności użytkownikom systemów Windows, wydanie dla Mac OS X powinno pojawić się przed końcem 2006 r. Edycja dla Linuksa także znajduje się w planach Adobe, jednak nie zostanie udostępniona przed ukończeniem prac nad Flash Playerem 9 dla platformy Linux.

Finalne wydanie programu ukazać się ma w przyszłym roku. Na 2007 r. planowane jest również wyposażenie zestawu narzędzi Creative Suite w obsługę formatu Digital Editions.

Więcej informacji: Adobe Digital Editions