Darmowy dostęp do Netflixa - uwaga na nowe oszustwo!

Netflix za darmo - ten przyciągający uwagę slogan wykorzystują cyberprzestępcy do wyłudzania danych. Bitdefender ostrzega: nie daj się nabrać!

Wykradanie poufnych danych od nieświadomej ofiary to jeden ze sposobów na to, aby zyskać cenne informacje osobowe. W komunikatorze WhatsApp oraz sieciach społecznościowych pojawiła się informacja,w której czytamy, że z powodu pandemii koronawirusa Nextflix udostępnia za darmo swoje materiały. Jak podaje Bitdefender, wiadomość taka może wyglądać w ten sposób:

"Ze względu na pandemię wirusa koronawirus na całym świecie Netflix oferuje darmowy dostęp do swojej platformy w okresie kwarantanny. Uruchom dostęp na tej stronie, ponieważ niebawem może się on zakończyć”.

Darmowy dostęp do Netflixa - uwaga na nowe oszustwo!

Fałszywa witryna

Dołączony jest do niej link wiodący na stronę netflix-usa.net. Witryna ta powstała dosłownie kilka dni temu i służy zdobywaniu informacji od ofiar. Kto na nią przejdzie, jest proszony o odpowiedzenie na kilka pytań. Odpowiedzi te wymagają podawania danych osobowych. Dodatkowo strona zachęca do podzielenia się informacją o "darmowej promocji" ze znajomymi. Po wypełnieniu odpowiedzi pobiera się na komputer złośliwy kod, który infekuje system. Jak na razie wiadomości o darmowym Netflixie rozsyłane są w językach angielskim oraz hiszpańskim, ale prawdopodobnie pojawią się także w innych wersjach.

Zobacz również:

  • Krawiec, sezon 2. Kiedy turecka opowieść o szalonej miłości powróci na platformę Netflix?
  • Najlepsze darmowe sieci VPN 2023. Czy naprawdę warto płacić za VPN?

Polecamy ignorowanie wiadomości sugerującej darmowy Netflix, a także poinformowanie wszystkich znajomych o niebezpieczeństwie. Mariusz Politowicz, ekspert ds. bezpieczeństwa w Bitdefender Polska, przypomina: "W dobie panującego koronawirusa cyberprzestępcy próbują wykorzystać naszą uśpioną czujność i w każdy sposób chcą wykraść nasze cenne dane. Każdego dnia obserwujemy pojawienie się ogromnej ilości ataków phishingowych. Udostępniane są wszelkiego rodzaju złośliwe aplikacje, które zawierają malware czy ransomware. Warto dbać o bezpieczeństwo naszych danych. Przede wszystkim nie wchodźmy na strony, którym nie ufamy, nie klikajmy w linki pochodzące z nieznanych źródeł. To klucz do sukcesu.”

A my polecamy do codziennej ochrony komputera program Bitdefender Internet Security.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: