Darmowy firewall Kerio ocalony!

Firma Sunbelt Software poinformowała o przejęciu od Kerio Technologies darmowego firewalla Kerio Personal Firewall. To znakomita wiadomość dla użytkowników tego oprogramowania - oznacza ona, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom KPF nie zniknie z rynku z końcem roku.

Sunbelt Software to producent m.in. popularnego programu antyspyware'owego CounterSpy. Firma zamierza przejąć od Kerio Technologies darmowy firewall i rozwijać go - wszelkie formalności w tej sprawie mają zostać zakończone do końca grudnia. Wiadomo już, że początkowo program oferowany będzie pod nazwą "Sunbelt Kerio Personal Firewall".

Przejęcie KPF przez Sunbelt Software to znakomita wiadomość dla użytkowników tej popularnej aplikacji - oznacza ona, że program nie zniknie z rynku. Decyzję o wycofaniu go z oferty firma Kerio Technologies podjęła pod koniec października - jej przedstawiciele tłumaczyli, że do takiego kroku zmusza ich ostra konkurencja na rynku oprogramowania zabezpieczającego.

Warto wspomnieć, że kilka dni temu Symantec poinformował, z końcem listopada z rynku zniknął inny darmowy firewall - program Sygate Personal Firewall (Symantec nabył prawa do niego wraz z przejęciem firmy Sygate Technologies). Koncern uznał, że SPF stanowi konkurencję dla jego produktu (czyli firewalla Norton Personal Firewall) - stąd decyzja o wycofaniu go z oferty. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w tekście "Symantec wycofuje Sygate Personal Firewall".


Zobacz również