Darmowy hosting plików audio-wideo

Portal Pino.pl uruchomił Livesite - pierwszą w Polsce darmową platformę do hostowania treści plików audio-wideo dla właścicieli witryn internetowych. Dzięki niej można udostępniać filmy na zasadzie videosharingu, czyli analogicznie jak w YouTube.

Darmowy hosting plików audio-wideo

Informacje:http://livesite.pl Cena: bezpłatny Ocena: 8/10

Darmowy hosting plików audio-wideo

Darmowy hosting plików audio-wideo

Livesite udostępnia zestaw prostych w obsłudze narzędzi, które pozwalają na gromadzenie i publikowanie treści multimedialnych przez właścicieli stron internetowych.

W ramach usługi użytkownik otrzymuje możliwość konwersji plików do formatu, w którym są one odtwarzane online. Proces przetwarzania dodanych materiałów jest w pełni zautomatyzowany. Dodatkowo witryny korzystające z usługi uzyskują dostęp do narzędzia pozwalającego na przenoszenie dowolnych materiałów znajdujących się na popularnych serwisach videosharingowych, takich jak YouTube, Dailymotion czy Google Video.

Usługa Livesite jest w stu procentach transparentna, co oznacza, że internauta ma wrażenie, iż to właściciel danego serwisu samodzielnie stworzył technologię audio/videosharingu. Korzystająca z usługi strona WWW ma możliwość personalizacji odtwarzacza audio-wideo. Można dowolnie określić kolorystykę, wgrać własne logo, zmodyfikować rozmieszczenie poszczególnych elementów.

Mimo, że usługa jest jeszcze w fazie testów, to już cieszy się dużym zainteresowaniem. Obecnie korzysta z niej ponad 50 serwisów internetowych, m.in. Wprost.pl, blogi sieci Blomedia, wortal motoryzacyjny v10.pl; w sumie generują one ruch na poziomie jednego miliona unikalnych użytkowników miesięcznie (jak wynika z październikowego badania GemiusTraffic 2008).

W przyszłości Livesite pozwoli właścicielom witryn na generowanie dodatkowych przychodów w oparciu o reklamy tekstowe i reklamy wideo emitowane w udostępnianych materiałach.

Plusy:

  • rozwiązanie bezpłatne
  • możliwość przenoszenia filmów z YouTube i innych serwisów videosharingowych
  • łatwe osadzanie plików audio-wideo na stronach użytkowników
  • łatwa obsługa

Minusy:

  • usługa wciąż w fazie beta

Podsumowanie: dobrze zaprojektowane, praktyczne rozwiązanie, które może okazać się niezastąpione dla niektórych serwisów społecznościowych lub rozwijanych przez osoby prywatne przy minimalnych nakładach finansowych.