Darmowy pakiet biurowy

Firma Software602 oferuje bezpłatnie autorski pakiet oprogramowania biurowego, z licencją zarówno do zastosowań prywatnych, jak i komercyjnych.

Wywodząca się z czech firma Software602 udostępnia zestaw oprogramowania biurowego dla systemów Windows, który można bezpłatnie pobrać z witryny producenta. W skład pakietu 602Pro PC Suite 2000 wchodzi edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny i program do obróbki plików graficznych. Edytor 602Text może odczytywać dokumenty MS Word 2000, a arkusz 602Tab pracuje bez problemów z tabelami MS Excel 2000. Program graficzny 602Photo zapewnia wszystkie podstawowe funkcje obróbki grafiki, efekty pracy natomiast może zapisywać w 15 najpopularniejszych formatach.

W przeciwieństwie do wielu innych darmowych aplikacji 602Pro nie zawiera reklam. Według prezesa Software602, Premysla Pecha, firma planuje czerpać zyski ze sprzedaży dodatkowych modułów podnoszących funkcjonalność pakietu, dostępnych w postaci osobno zamawianych (kupowanych) plików.

Software602 założyli członkowie, działającego w latach osiemdziesiątych czeskiego, studenckiego klubu programistycznego. Obecnie firma zatrudnia 100 pracowników, ma siedziby w Czechach i na Florydzie. Jest także notowana na praskiej giełdzie.

Więcej informacji: www.software602.com/


Zobacz również