Darmowy shooter od Electronic Arts

Na konferencji Digital, Life, Design, firma Electronic Arts zapowiedziała swojego nowego shootera. Nie będzie to jednak zwyczajna produkcja. Battlefield Heroes od konkurencji różnić będą co najmniej dwie podstawowe cechy.

Electronic Arts uznało, że konferencja DLD w Monachium będzie doskonałą okazją do wypromowania nowego tytułu jaki firma ma zamiar wydać. Battlefield Heroes ma być bowiem początkiem nowego modelu biznesowego jaki koncern chce wcielić w życie.

Darmowy shooter od Electronic Arts

Jaki to model? Najważniejsze, że Battlefield Heroes ma być dostępny całkowicie za darmo. Za tworzoną przez szwedzkie studio DICE grę nie będą pobierane żadne opłaty, ani jednorazowe, ani tym bardziej miesięczne.

Zobacz również:

  • Co się stało z twórcami kultowych gier? Część 2 – id Software – ojcowie FPS

Gra twórców Battlefield 1942 i Battlefield 2 będzie strzelaniną opartą na grafice rysunkowej. Autorzy chcą aby ich dzieło było w pełni profesjonalne. W tym celu stworzyli system, który będzie dobierał do siebie użytkowników według ich umiejętności, tak aby każdy mógł walczyć jak równy z równym.

Oczywiście Electronic Arts nie chce zamienić się w organizację typu non-profit. Wiadomo, że firma zamierza czerpać zyski tylko i wyłącznie ze sprzedaży śmiesznych, ale nie wpływających bezpośrednio na rozgrywkę dodatków dla rysunkowych postaci (np. ubranie).

Battlefield Heroes zostało zapowiedziane na lato tego roku.