Darmowy tuning Windows

Firma Theorica Software zaprezentowała nową wersję przydatnego (i, co ważne, darmowego) programu GameXP, umożliwiającego łatwe "podkręcenie" komputerów pracujących pod kontrolą systemów z rodziny Windows (poprzez modyfikowanie ustawień systemowych). Cechą charakterystyczną GameXP jest to, że, zgodnie z nazwą, program optymalizuje system tak, by maksymalnie zwiększyć jego wydajność w grach.

Korzystanie z GameXP 1.4.1.5 jest banalnie proste - programu nawet nie trzeba instalować. Wystarczy uruchomić plik GameXP.exe, poczekać aż aplikacja wykryje konfigurację komputera i wybrać opcje "Go to Warp Speed". Później należy zrestartować system - i już. Gdyby później okazało się, że "podkręcenie" systemu dokonane za pośrednictwem GameXP powoduje jakiekolwiek problemy, należy ponowanie uruchomić aplikację i wybrać polecenie "Windows Defaults" - spowoduje to przywrócenie standardowych ustawień systemu Windows. Co ważne, program przeznaczony jest dla większości systemów z rodziny Windows (95/98/ME/2000/XP), aczkolwiek najlepsze efekty widoczne są po jego zastosowaniu w systemie Windows XP.

Autorzy programu zapewniają, że jego zastosowanie znacznie zwiększa szybkość pracy i "ogólną wydajność" systemu - dokonuje się to poprzez modyfikacje wielu ustawień systemowych:

- zmianę ustawień pamięci cache procesora;

- zmianę priorytetów poszczególnych aplikacji;

- optymalizację Rejestru;

- korektę ustawień DirectX i Direct3D;

- skrócenie czasu oczekiwania systemu na zamknięcie nieodpowiadających aplikacji;

- zmianę ustawień dotyczących wyglądu systemu Windows XP (wyłączenie wysuwanych menu, animowanych okien);

- wyłączenie niektórych usług uruchamiających się wraz z systemem Windows

Pełną listę modyfikacji wprowadzonych przez GameXP znaleźć można znaleźć w dołączonym do programu pliku Readme.txt (znajduje się tam również ostrzeżenie, mówiące o tym, iż wprowadzanie zmian do Rejestru systemowego może, w pewnych okolicznościach, spowodować zakłócenia działania systemu).

GameXP 1.4.1.5 pobrać można z naszego serwisu FTP:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/2569/Game.XP.1.4.1.5.html