Darmowy zestaw akcji dla "makowego" Photoshopa

Jest już dostępny Photoshop Action Pack 3.5 - darmowy zestaw akcji do popularnej aplikacji graficznej Adobe - który użytkownicy Mac OS X mogą pobrać i zainstalować jako dodatkową bibliotekę akcji w systemowym module Automator.

Automator, jak wiadomo, udostępnia szeroką bibliotekę różnych akcji, ułatwiających wykonywanie powtarzających się czynności. Dzięki pakietowi Photoshop Action Pack 3.5 zautomatyzować można również kilkadziesiąt czynności wykonywanych na cyfrowych obrazach i zdjęciach w Photoshopie. Chociaż program Adobe także posiada komponent odpowiedzialny za tworzenie akcji, zestaw może stanowić przydatne rozszerzenie funkcjonalności edytora.

Zestaw pozwala w ten sposób kontrolować pracę Photoshopa CS, CS2 i - to nowość w wydaniu 3.5 - CS3. Nowe wydanie pakietu wprowadza także nowe akcje (np. Auto Color) oraz optymalizuje działanie już istniejących. Wyeliminowano również kilka błędów. W zestawie znaleźć można 86 akcji, w tym szereg akcji do filtrowania i zmiany rozmiarów plików oraz do stosowania niektórych efektów Photoshopa.

Więcej informacji: Complete Digital Photography