Data premiery Galaxy S8 - wiemy dokładnie kiedy ją poznamy

Samsung poinformował kiedy poda datę premiery smartfona Galaxy S8.


Galaxy S8 nie będzie na targach MWC 2017

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się pewne, że Samsung zaprezentuje kolejnego flagowca - Galaxy S8 - podczas targów MWC 2017 w Barcelonie. W związku z potężną wpadką z wybuchającymi Galaxy Note 7 tak się jednak nie stanie. Dzisiaj doczekaliśmy się też kolejnego oświadczenia ze strony Samsunga w sprawie premiery urządzenia.

Galaxy S8 - kiedy premiera?

Niestety wspomniane oświadczenie nie pozwala nam poznać terminu premiery Galaxy S8. Koh Dong-jin z Samsunga zapowiedział jedynie, że oficjalny termin premiery urządzenia zostanie zapowiedziany podczas targów MWC (dokładnie 27 lutego).

Premiera Galaxy S8 - spekulacje

Obecnie możemy posiłkować się jedynie spekulacjami. Najczęściej pojawia się w nich termin 29 marca. Jeżeli chodzi o premierę rynkową mówi się natomiast o 21 kwietnia.

Przesunięcie premiery Galaxy S8 wpłynie na innych

Na koniec warto dodać, że przesunięcie premiery Galaxy S8 wpłynie na plany innych producentów, ponieważ chcąc skorzystać ze Snapdragona 835 będą się oni musieli uzbroić w cierpliwość licząc z tym, że Samsung musi najpierw zaspokoić swoje potrzeby a dopiero później pomyśli o dostawach układu dla innych. Firma LG mając to na uwadze zdecydowała się na premierę modelu G6 podczas MWC 2017 (i następnie szybką sprzedaż urządzenia), co jednak wymogło na niej zastosowanie zeszłorocznego Snapdragona 821.