Data premiery nowego iPhone'a od Apple oficjalnie potwierdzona

Data premiery kolejnej generacji smartfona iPhone od firmy Apple była w ostatnim czasie obiektem wielu plotek i spekulacji. Chociaż nadal nie wiadomo, czy obok następcy “piątki” pojawi się dodatkowo tańszy model o nazwie iPhone 5C, ani czy nowy telefon Apple będzie nazywał się faktycznie iPhone 5S, to w końcu została podana przynajmniej oficjalna data konferencji, na której wszystko się wyjaśni.

Na konferencji, którą została zapowiedziana już oficjalnie na dzień 10 września 2013 roku ma zostać zaprezentowany następca (lub następcy) iPhone’a 5. Apple wysłało przedstawicielom największych mediów świata zaproszenia na konferencję, która odbędzie się siedzibie firmy w Cupertino.

Od upublicznienia pierwszej bety siódmej wersji systemu iOS przeznaczonej dla deweloperów spekuluje się, jak wyglądać będzie najnowszy smartfon Apple. System operacyjny przeszedł w końcu gruntowną zmianę. Interfejs iOS jest teraz płaski i bardzo kolorowy, a fani firmy i obserwatorzy rynku nowych technologii zastanawiają się, jak ta zmiana przełoży się na produkty.

Prawdopodobnie Apple pokaże wyjątkowo dwa nowe modele telefonów. Jeden z nich ma być bezpośrednim następcą tegorocznego iPhone’a 5 o nazwie iPhone 5S. Wyróżniać ma go opcjonalny złoty kolor obudowy, który ma dodać urządzeniu elegancji. Oprócz niego ma pojawić się także tańszy i plastikowy iPhone 5C, który ma być urządzeniem znacznie bardziej przystępnym cenowo.

Czy pogłoski o dwóch iPhone’ach się potwierdzą dowiemy się za tydzień. Apple naturalnie przed prezentacją nowego modelu telefonu nie komentuje publicznie żadnych plotek i przecieków. Jednak kilka ostatnich premier pokazało, że ciężko jest utrzymać do samego końca asa w rękawie. Pewnie tak jak w przypadku mniejszego i tańszego iPada Mini, także tańszy iPhone 5C okaże się prawdą.

źródło: theverge.com