Data rynkowej premiery Androida 5.0 Lollipop oficjalnie potwierdzona

Google wreszcie uchyliło rąbka tajemnicy. Dowiedzieliśmy się wreszcie po kilku miesiącach od pierwszej prezentacji kiedy dokładnie zadebiutuje Android 5.0 Lollipop.

Android L został po raz pierwszy pokazany szerszej publice w czerwcu tego roku na konferencji Google I/O. Nowa wersja systemu pod nazwą Android 5.0 Lollipop została oficjalnie zaprezentowany 15 października razem z nowymi urządzeniami z linii Nexus w formie informacji prasowej na blogu firmy z Mountain View.

Google nie zdradziło jednak tego dnia, kiedy uaktualnienie zostanie rozesłane do pierwszych użytkowników. Na szczęście twórcy zielonego robota nie trzymają nas już dłużej w niepewności i podali informację, kiedy dokładnie posiadacze wybranych Nexusów mogą spodziewać się Androida 5.0 Lollipop na swoich urządzeniach.

Data rynkowej premiery Androida 5.0 Lollipop oficjalnie potwierdzona

Podana przez Google data to 3 listopada. Dokładnie tego dnia w nieco dwa tygodnie od oficjalnej prezentacji stabilnej wersji systemu pojawi się wersja możliwa do pobrania. Nie wiadomo nadal, które urządzenia dostaną aktualizację w pierwszej kolejności. Najprawdopodobniej będą to tablety Nexus 7 i Nexus 10 w wersji Wi-Fi. Posiadacze smartfonów Nexus 4 i Nexus 5 oraz tabletów Nexus 7 z modemem LTE będą musieli poczekać nieco dłużej.

Najbliższe dwa tygodnie to też czas intensywnej pracy dla twórców oprogramowania. Google zachęca deweloperów do przepisywania aplikacji tak, aby mogły skorzystać z interfejsu Material Design. Ponieważ Android L będący rozwojową edycją Androida 5.0 Lollipop pokazany został kilka miesięcy temu jest szansa, że przynajmniej Ci najważniejsi twórcy aplikacji wyrobią się z aktualizacjami na czas.

źródło: androidpolice.com