David Perry: E3 było żenujące!

Kilka dni temu zakończyło się wielkie święto gier komputerowych, targi E3. Teraz, gdy emocje już nieco opadły, przyszedł czas na pewne podsumowania i wnioski. Jako jeden z pierwszych głos w tej sprawie zabrał David Perry.

David Perry jest jedną z najważniejszych osób w Acclaim. Zasłynął również jako współzałożyciel spółki Shiny Entertainment. Można więc powiedzieć, że człowiek ten ma spore doświadczenie na rynku gier komputerowych. Teraz postanowił on dorzucić swoje "trzy grosze" do fali krytyki jaka dosięga targi E3.

W wywiadzie udzielonym GamesIndustry.biz stwierdził on, że targi E3 dawno zatraciły już pasję i energię jaką posiada rynek gier komputerowych. Jego zdaniem, są one zdecydowanie zbyt duże i za bardzo skomercjalizowane, nie zwraca się również należytej uwagi na klientów.

Perry poparł również stanowisko Johna Riccitiello. Jego zdaniem, jeżeli E3 nie zmienią się w przyszłym roku, to nie ma sensu w ogóle na nie jechać.

Trzeba przyznać, że są to bardzo zdecydowane słowa. Jednak trudno się nie zgodzić, że przez ostatnie lata osoba "gracza" na rynku gier komputerowych powoli staje się coraz mniej istotna. Jest to po części zrozumiałe, bo to biznes jak każdy inny. Jednak również smutne, bo już niedługo może zabraknąć wielkich i pasjonujących tytułów.

Swoją drogą, trudno by było inaczej skoro nawet szef EA otwarcie twierdzi, że "inwestorów g***o obchodzi jakość gier".