Davis Gardner odchodzi z EA

Szokująca wiadomość obiegła świat gier komputerowych. Jeden z szefów Electronic Artsv - David Gardner - postanowił rozstać się z grupą. Konsorcjum nie zareagowało jeszcze na ruch, byłego już, pracownika. Jedno jest pewne, to kolejny ważny człowiek opuszczający szeregi tej firmy.

David Gardner nigdy nie był w Electronic Arts płotką. Jego ostatnio zajmowane stanowiska to wice-prezes oraz szef ds. działania oddziałów firmy na całym świecie. Jego odejście, będzie dla tego konsorcjum bardzo poważnym ciosem.

Anonimowa osoba z EA potwierdza odejście Gardner'a. Jej zdaniem zbudował on europejskie fundamenty giganta generującego ponad miliard dolarów zysku rocznie. Z czasem stał się dla wszystkich pracowników wzorem do naśladowania, nieomalże legendą. Jedno jest pewne, może on zawsze wrócić do Electronic Arts i będzie witany tam jak w domu.

David Gardner przystąpił do zespołu w roku 1983 i walnie przyczynił się do budowy europejskiego oddziału firmy. Później został jego szefem, otrzymując tytuł dyrektora ds. marketingu i sprzedaży. W latach 1999-2003 był już wice-prezesem oraz głównym menagerem jednostki europejskiej. Na swoje ostatnie stanowisko awansował w roku 2005.

Odpowiedzi byłego pracodawcy Davida Gardner'a jeszcze nie poznaliśmy. Wszystko wskazuje jednak na to, że ukaże się ona wkrótce. Czekamy z niecierpliwością i na pewno będziemy pisać w tej sprawie.