Daytona USA

Daytona USA to wyścigi seryjnie produkowanych samochodów. Masz okazję wziąć w nich udział nie ruszając się z domu.

Daytona USA to wyścigi seryjnie produkowanych samochodów. Masz okazję wziąć w nich udział nie ruszając się z domu.

Wyścigi samochodowe zawsze budzą wiele emocji. Autorom Daytona USA udało się przenieść te emocje do gry. Dobrze dopracowana grafika sprawia, że możemy się wcielić w rolę kierowcy bolidu. Można poczuć ten dreszczyk emocji, gdy wyprzedzamy rywala, 250 na liczniku, z trudem mieścimy się w zakręcie słysząc pisk opon i ryk silnika przejeżdżającego samochodu. Jesteś dwudziesty ósmy i masz jeszcze siedem okrążeń, czy zdążysz?

W zalewie gier tego typu Daytona USA wyróżnia się starannością oddania detali. Dobrze zaprojektowane trasy, animacja godna możliwości konsoli i atmosfera oddająca gorączkę wyścigów sprawiają, że możemy zapomnieć się i wcisnąć gaz do dechy. Grać możemy w kilku trybach - na czas, normalny wyścig i rajd na wytrzymałość (samochody ulegają uszkodzeniom podczas kolizji).

Uwagę zwraca muzyka. Odtwarzana z CD ścieżka dźwiękowa znakomicie "podgrzewa" atmosferę. Przez cały czas towarzysza nam dynamiczne rytmy w różnych stylach (dominuje jednak lekkie techno i rock. Warto dodać, że muzyka jest wykonana na bardzo wysokim poziomie, niespotykanym w wielu grach. Należy wspomnieć też, że po włożeniu płyty do odtwarzacza CD możemy słuchać muzyki z gry, jednak nie polecam słuchania jej w samochodzie (może nas ponieść, a rzeczywistość jest bardziej wymagająca niż realia Daytona USA).

Do wyboru mamy samochody z automatyczną i ręczną skrzynią biegów, te ostatnie mają lepsze osiągi, lecz są trudniejsze w prowadzeniu. Akcję można oglądać zza kierownicy lub z oddalenia.

Wśród tylu pochwał musi znaleźć się jakiś minus - do dyspozycji mamy tylko trzy trasy. Oczywiście zanim się nimi znudzimy minie trochę czasu - opanowanie jednej (i to nie na najwyższym stopniu trudności) zajęło mi parę wieczorów, ale zawsze miło by było mieć świadomość, że przed nami jeszcze wiele do zdobycia.

Polecam Daytona USA wszystkim, w których drzemie duch rajdowca, a także wszystkim lubiącym muzykę.