Dążyć do lepszej, bardziej ekologicznej przyszłości - rozmawiamy z przedstawicielami marki Bluetti

Podczas targów Greenpower 2023 w Poznaniu mieliśmy okazję porozmawiać z przedstawicielami firmy Bluetti. Czego się dowiedzieliśmy?

Bluetti (fot. Damian Kubik/PCWorld.pl)

W dniach 16 – 18 maja w Poznaniu odbyły się targi Greenpower 2023, które skupiały wokół siebie wystawców oraz firmy, które działają w segmencie odnawialnych źródeł energii. Jednym z nich była firma Bluetti.

Bluetti jest dostawcą stacji zasilania oraz rozwiązań tzw. home-storage. Firma produkuje zaawansowane i energooszczędne przenośne źródła zasilania takie jak m.in.. generatory solarno-akumulatorowe, stacje zasilania, ładowarki czy też akcesoria do przechowywania energii. Na temat firmy, jej misji, produktów, a także przyszłości, podczas targów Greenpower 2023 mieliśmy okazję porozmawiać ze specjalistką ds. Marketingu w Polsce, Aleksandrą Wnuczek.

Dążyć do lepszej, bardziej ekologicznej przyszłości - rozmawiamy z przedstawicielami marki Bluetti

Bluetti na targach Greenpower 2023 (fot. Paweł Miecznik)

Dziękuję bardzo za poświęcony nam czas podczas targów Greenpower 2023. Na wstępie chciałbym zapytać, czy mogłabyś przedstawić ogólne informacje na temat marki Bluetti oraz tego, jaka jest jej misja na rynku przenośnych i stacjonarnych rozwiązań energetycznych?

Również bardzo mi miło, że tutaj dzisiaj rozmawiamy. Bluetti to jest czołowa marka zapewniająca klientom stacjonarne i przenośne źródła energii. Zapewniamy innowacje i wysoką jakość dla klientów na rynku światowym. Naszą misją jest dostarczenie energii w zrównoważony, wydajny sposób. Wierzymy, że energia to jest podstawowa potrzeba dla każdego, niezależnie od lokalizacji i potrzeb.

Jakie jest zapotrzebowanie rynku na produkty marki Bluetti?

W dobie dzisiejszych czasów, kiedy bardziej zwracamy uwagę na ochronę środowiska, myślę, że ta potrzeba jest rosnąca. Używamy odnawialnych źródeł energii, co pozytywnie wpływa na środowisko. Energia jest potrzebna, a troska o środowisko jest zwiększona, dlatego nasze produkty idealnie wpasują się w te kwestie.

Jaki wpływ mają produkty marki Bluetti na codzienne życie ludzi, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie?

Bluetti zapewnia niezawodną dostawę energii, czy to właśnie stacjonarnie jako zapasowe źródło, czy przenośnie, kiedy chociażby jedziemy na ryby czy na wspinaczkę, możemy to wziąć ze sobą i mieć dostęp do energii w każdych możliwych warunkach tak naprawdę.

Dążyć do lepszej, bardziej ekologicznej przyszłości - rozmawiamy z przedstawicielami marki Bluetti

Bluetti EP600 (fot, Damian Kubik/PCWorld.pl)

Wcześniej wspominałaś o tym, że produkty marki Bluetti są tworzone w taki sposób, żeby maksymalnie dbać o środowisko. Jak to się objawia w praktyce?

Bluetti celuje w zrównoważone i ekologiczne źródła energii. Używamy czystej energii, czyli chociażby panele słoneczne czy wiatr. Obniżamy poleganie na nieodnawialnych, takich jak paliwa kopalniane, a to wszystko wpływa pozytywnie na środowisko.

Co wyróżnia markę Bluetti na tle konkurencji, jeśli chodzi o podobny segment działalności i produktów?

Nasze sprzęty mamy dostępne wewnątrz naszych fabryk, również inwestujemy w dział rozwoju i badań, przez co cały czas badamy nasze produkty i cały czas jesteśmy obecni z tym co się dzieje i co poprawiać. Utylizujemy baterie, co zwiększa bezpieczeństwo i trwałość.

Dążyć do lepszej, bardziej ekologicznej przyszłości - rozmawiamy z przedstawicielami marki Bluetti

Bluetti AC200MAX (fot. Damian Kubik/PCWorld.pl)

W jaki sposób produkty Bluetti zaspokajają dość specyficzne potrzeby klientów?

Jesteśmy stworzeni zarówno dla klientów indywidualnych, tak jak wcześniej wspomniałam, czy to na wyjazdach, gdzie używamy przenośnych sprzętów, takich jak właśnie camping czy tego typu rzeczy. Ale również dla rodzin, które cenią sobie ekologię. Odchodzimy od tych tradycyjnych źródeł energii i dajemy bardziej ekologiczną alternatywę, co ma same pozytywne skutki.

Jakie wyzwania na swojej drodze napotkała marka Bluetti i jak sobie z nimi poradziła?

Wyzwań było kilka. Myślę, że przede wszystkim powiem o konkurencji, bo rynek tego typu produktów jest aktualnie przepełniony. Staramy się tworzyć unikalne produkty. Inwestować w badania i rozwój. I tym się wyróżniać - oryginalnością. Budować lojalną bazę klientów dzięki naszym produktom. Również dotarcie do rynków z innych miejsc na świecie. Wszędzie są inne przepisy, kultura osób, więc współpraca z lokalnymi osobami pracującymi w tej dziedzinie pomaga nam sprostać idealnie potrzebom. Również koszty materiałów w dobie inflacji rosną, ale dzięki bliskim współpracom i zmniejszeniu ilości tych dostawców, byciu tylko w takim zaufanym gronie możemy jakoś negocjować te ceny.

Dążyć do lepszej, bardziej ekologicznej przyszłości - rozmawiamy z przedstawicielami marki Bluetti

Bluetti EP600 (fot. Damian Kubik/PCWorld.pl)

Jaką rolę pełnią innowacje w przypadku marki Bluetti?

Mamy proaktywne podejście do sprostania logistycznym i dostawczym wyzwaniom. Przede wszystkim są to bliskie współprace z dostawcami. Mamy u nich zaufanie, wiemy, że wszystko będzie na czas, więc to jest bardzo kluczowa strategia. Również automatyzujemy wszystko i wdrażamy cyfrowe technologie. Optymalizuje to wewnętrzne procesy fabryczne i wpływa pozytywnie na nasz rozwój. Przystosowujemy się po prostu do rynku i słuchamy potrzeb klientów.

Co byś mogła powiedzieć ludziom, którzy są zainteresowani produktami marki Bluetti?

Ja bym przede wszystkim skupiła się na potrzebach. To, czego potrzebujemy od takiego sprzętu. Jest takich 5 aspektów, na które bym najbardziej zwróciła uwagę. Jest to moc produktu, czyli po prostu, jakiej energii potrzebujemy. Pojemność, czyli jak długo bez ładowania to będzie działać. Przenośność, czyli czy chcemy stacjonarny produkt, czy taki, który będziemy mogli zabrać ze sobą na wyjazd. Również ładowanie, czyli w jaki sposób to będzie ładowane, czy przez panele słoneczne, przez wiatr czy też ze zwykłego gniazdka. No i ostatecznie to budżet, czyli ile na takie urządzenie chcemy wydać.

Dążyć do lepszej, bardziej ekologicznej przyszłości - rozmawiamy z przedstawicielami marki Bluetti

Bluetti na targach Greenpower 2023 (fot. Damian Kubik/PCWorld.pl)

Dziękuję ci bardzo za naszą rozmowę. Co mogłabyś jeszcze na koniec powiedzieć naszym czytelnikom?

Również bardzo dziękuję za zainteresowanie marką Bluetti i naszą ofertą. Przede wszystkim chcę powiedzieć, że wierzymy, że stacjonarne i przenośne źródła energii są kluczem do lepszej przyszłości. Wierzymy, że będziemy ją mogli tworzyć razem, nawiązywać współprace i dążyć do tej lepszej, bardziej ekologicznej przyszłości.

Zapytaliśmy także Darrena Wu, piastującego stanowisko Operation Director w Bluetti o przyszłość i cele marki.

Dążyć do lepszej, bardziej ekologicznej przyszłości - rozmawiamy z przedstawicielami marki Bluetti

Darren Wu - Operation Director w Bluetti (fot. Paweł Miecznik)

Przygotowujemy nowe produkty do wprowadzenia na rynek. Opracowaliśmy już nową nazwę produktową AC70S i kilka nowych produktów. Kontynuujemy wprowadzanie naszej nowej strony internetowej w przyszłości. Naszym celem jest rozwój systemów home-storage. EP600 to najnowsza technologia pomagająca w magazynowaniu energii elektrycznej na polskim rynku. Rząd już ogłosił nowe zasady i regulacje, aby zachęcić więcej ludzi do magazynowania energii elektrycznej w domu. Dlatego jesteśmy tutaj, aby spróbować przybliżyć nasze produkty większej ilości osób, zwłaszcza systemy home-storage.