DeLorean z popiołów czyli powrót do przyszłości

Pamiętacie słynny futurystyczny samochód DeLorean z Powrotu do Przyszłości, który służył jako wehikuł czasu? Właśnie powrócił z wyprawy w czasie... i to z napędem elektrycznym.

Elektryczny DeLorean

Ostatnio mamy niezły wysyp gadżetów rodem z Powrotu do przyszłości - ostatnio mieliśmy takie gadżety jak lewitująca lampa LED czy świecące buty NikeAir Marty McFly'a

Teraz firma DMC ogłosiła wprowadzenie na rynek modelu Electric DeLorean - oto niemal identyczna kopia słynnego samochodu DeLorean DMC-12, którym w czasie poruszali się Marty McFly i doktor Emmett Brown. Identyczny jak w filmie Powrót do przyszłości. Z jedną tylko różnicą - zamiast silnika spalinowego nowy DeLorean, ma napęd elektryczny. Podobno konstrukcja elektrycznego DeLoreana zajęła firmie DMC aż 4 lata.

Ekologiczny wehikuł czasu?

Nowy elektryczny DeLorean ma trafić do produkcji dopiero w 2013 roku i ma mieć silnik o mocy 260 koni mechanicznych oraz rozwijać prędkość 125 mil na godzinę (przypomnijmy, że do podróżowania w czasie w trylogii Roberta Zemeckisa wystarczyło 88 mil na godzinę). DMC nie podaje czy w tym modelu wbudowano także moduł do podróży w czasie.

DeLorean - najsłynniejszy samochód na świecie?

Jedno jest pewne - to samochód idealny dla miłośników trylogii Powrót do przyszłości, czyli również dla mnie. Na koniec mam jednak złą wiadomość dla tych, którzy już widzą to autko w swoim garażu - cena elektrycznego DeLoreana to aż 90-100 tys. USD. I nici z podróżowania w czasie. Mnie niestety nie stać, a Was?