DeVeDe tym razem generuje pliki MPEG4/DIVX

Twórcy programu DeVeDe ogłosili, że została opracowana wersja 2.13, która potrafi tworzyć pliki wideo w formacie MPEG4/DIVX. Jest to ważna nowość, ponieważ dotąd narzędzie generowało jedynie obraz odtwarzalnego DVD lub CD.

DeVeDe tym razem generuje pliki MPEG4/DIVX

DeVeDe

DeVeDe 2.13 pozwala na stworzenie płyty wideo z pliku filmowego zapisanego na twardym dysku użytkownika. Wiele przydatnych funkcji sprawia, że stworzony nośnik niczym się nie różni od jego odpowiedników kupowanych w sklepach. DeVeDe potrafi przekonwertować wszystkie filmy w formatach obsługiwanych przez popularny odtwarzacz MPlayer na MPEG-1, MPEG-2 lub MPEG-4. Aplikacja pokazuje wszystkie informacje o pliku, takie jak ich rozdzielczość, ilość klatek na sekundę, rozmiar, czas trwania, jakość dźwięku i obrazu. Użytkownik ma możliwość wyboru rozdzielczości pliku wyjściowego, jakości jego obrazu i ścieżki dźwiękowej oraz skalowania obrazu. Narzędzie posiada również funkcję dodawania napisów do filmu, które będą mogły być aktywowane, w zależności od potrzeb, w odtwarzaczu. Ogromnym udogodnieniem jest także funkcja podziału na rozdziały.

Pobierz plik

Wersja 2.13 umożliwia wykorzystanie programu do wygenerowania pliku wideo. Użytkownik teraz nie jest uzależniony od nośnika danych, jakim jest płyta. Aplikacja przeznaczona jest dla systemów GNU/Linux. Więcej informacji o programie można odnaleźć na stronie producenta.