Dead Island 2 - premiera, wymagania, gameplay. Wszystko, co wiemy o nowej grze

Dość nieoczekiwanie dowiedzieliśmy się kilku istotnych rzeczy na temat nadchodzącej gry - Dead Island 2. Zbieramy w jednym miejscu wszystkie najważniejsze informacje.


Dead Island 2 zostało pierwszy raz ogłoszone w 2014 roku. Od tego czasu gra zmagała się z wieloma zmianami i sporo osób po prostu zapomniało, że kontynuacja powstaje. Nic bardziej mylnego. Już wkrótce ponownie staniemy do walki z hordami wygłodniałych zombie.

Dead Island 2 - data premiery i platformy

Początkowo gra miała zadebiutować w lutym 2023 roku. Deweloper jednak stwierdził, że potrzebuje nieco więcej czasu na dopracowanie gry. Ostatecznie data premiery na wszystkich platformach została przeniesiona na 21 kwietnia 2023. Gra będzie dostępna na PC oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 i PS5.

Zobacz również:

Dead Island 2 - fabuła

Podobnie jak w poprzedniej odsłonie, akcja zostanie osadzona w świecie opanowanym przez zombie. Wcielimy się w bohatera, który sam został zainfekowany, jednak z jakichś powodów nie zmienia się w krwiożerczą, a raczej mózgożerczą bestię. W zamian za to dostaje specjalne zdolności. Oficjalny opis gry brzmi:

Śmiertelny wirus rozprzestrzenia się po Los Angeles w Kalifornii, zamieniając jego mieszkańców w wygłodniałe zombie. Miasto jest objęte kwarantanną, a wojsko wycofało się. Ugryziony, zarażony, ale odporny, uczysz się okiełznać wewnętrzne zombie. Tylko ty oraz garstka innych śmiałków, którym udało się uodpornić na działanie patogenu, decyduje o przyszłości Los Angeles (i całej ludzkości).

Dead Island 2 - premiera, wymagania, gameplay. Wszystko, co wiemy o nowej grze

Dead Island 2 - gameplay

Podobnie jak w pierwszej części, całą akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Twórcy skupili się także, aby dopracować sprawdzone rozwiązania z Dead Island. Znów do walki będziemy mogli używać praktycznie wszystkiego. Od desek, przez klucze hydrauliczne, do maczet, toporów i karabinów. Możemy je także ulepszać i modyfikować w warsztatach.

Rozgrywkę rozpoczniemy od wybrania jednej z 6 dostępnych postaci. Każda z nich charakteryzuje się odmiennymi umiejętnościami oraz stylem walki. Naszych bohaterów będziemy mogli rozwijać za pomocą specjalnych kart, które znajdziemy w trakcie przemierzania świata i wykonywania misji. W grze zwiedzimy rozległe tereny Los Angeles, które podzielone jest na poszczególne regiony. Tutaj czekać na nas będą zadania główne oraz rozmaite aktywności dodatkowe.

Pierwsze wrażenia

Mieliśmy okazję zagrać już we wczesną wersję Dead Island 2. W materiale wideo swoimi wrażeniami podzielił się Maciek.

Dead Island 2 - trailer

Dead Island 2 - przedsprzedaż

Dead Island 2 można zamawiać już w przedsprzedaży, zarówno w wersji cyfrowej jak i fizycznej na wybraną platformę.

Dead Island 2 na PC

Dead Island 2 na PS5

Dead Island 2 na PS4

Dead Island 2 na Xbox Series X/Xbox One

Wymagania sprzętowe na PC

Przewidywania na temat wymagań sprzętowych na PC prezentują się następująco.

Minimalne

  • System - Windows 10
  • Procesor - Intel Core i5-12600KF / Amd Ryzen 7 7700X
  • Karta graficzna - GeForce RTX 3070 / Radeon RX 6900XT
  • RAM - 16 GB
  • Dysk - 70 GB

Rekomendowane

  • System - Windows 10
  • Procesor - Intel Core i7-13700K / AMD Ryzen 9 7900X
  • Karta graficzna - GeForce RTX 3090 / Radeon RX 7900XTX
  • RAM - 16 GB
  • Dysk - 70 GB

Kiedy tylko pojawi się oficjalny komunikat twórców, zaktualizujemy ten artykuł.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: