Dead Island - zombie w raju

- W Dead Island pojawiają się również pojazdy, które będą mogły być wykorzystane do szybszego poruszania się po wyspie. Przydadzą się także do ratowania zdrowych turystów.

- Dead Island ma zawierać około 20 do 30 godzin gameplayu. Dostępny będzie także tryb kooperacji (możliwość podłączenia się maksymalnie do czterech graczy jednocześnie).

Zobacz również:

  • Dead Island 2 i Saints Row 5 - pokaz gier Koch Media już w czerwcu?
  • Dying Light 2 - premiera, wymagania, nowości i zmiany [Aktualizacja 14.09.2021]
Dead Island - zombie w raju

Dead Island

- W demo single player rozpoczynamy grę od "Sama B", muskularnego artysty rap, który wybiera się do Royal Palms Resort, by zagrać koncert promujący jego najnowszy przebój. Gdy budzi się po imprezie, zostaje niemal zabity przez NPCa, który myli go z zombie. Kiedy Sam wreszcie staje na nogi, zauważa tłum innych ocalałych zebranych w małej chatce. Z przerażeniem słuchają oni odgłosów szamotaniny, która ma miejsce na zewnątrz. Z jakiegoś bliżej nieokreślonego powodu, Sam jest odporny na "zombifikację" zatem szybko decyduje się pomóc ratownikowi, który przedziera się przez nieumarłych zlokalizowanych na zewnątrz.

- Zaraz po tym, gdy Sam B podnosi okrwawione wiosło od kajaka, zostaje natychmiast otoczony przez grupę zombie. Szybko pomaga ratownikowi odeprzeć atak, rozłupując głowy i odcinając kończyny przeciwników. W trybie FPP wygląda to niezwykle brutalnie i krwawo.

- W końcu Sam B przedostaje się przez hordę żywych trupów i dociera do pobliskiego budynku ratowników, gdzie udaje mu się po raz kolejny stoczyć zwycięską walkę z zombie. Zaraz po zwycięstwie w walce z bossem, który też był zombie tyle że nieco większym, Sam zabezpiecza pobliską lokację. Latarnia morska staje się więc nową bazą NPCów.

Dead Island - zombie w raju

Dead Island

- Sam B jest czymś w rodzaju clowna w tej mrocznej opowieści. Co chwilę rzuca krótkie komentarze, przeklina niczym szewc czy też opowiada głupawe dowcipy. Ma nawet specjalną zdolność (Berserk), która polega na tym, że zadajemy naszym przeciwnikom niesamowitą ilość obrażeń w krótkim czasie.

- Aby przetrwać walkę w krótkim dystansie, często musimy skorzystać z bardzo brutalnych taktyk. Zombie w Dead Island poruszają się dość szybko. Na pokazie widzieliśmy jak główny bohater ciska butlą z gazem w tłum przeciwników, a następnie trafia w nią młotem. Potężny wybuch niszczy wszystkich wrogów.

Punkt w cyklu wydawniczym. Dead Island wygląda na niemal ukończone. Przedstawiciele Techland nie chcieli jednak zdradzić dokładnej daty premiery. Jedyne co zostało potwierdzone to fakt, że gra ukaże się w 2011 roku na PC, Xbox 360 oraz PlayStation 3.

Naszym zdaniem: Jesteśmy niezwykle podekscytowani grą Dead Island. Produkcja ta bardzo dobrze prezentuje się pod względem graficznym, a przedstawiony świat jest wręcz makabryczny. Gameplay i konieczność nietypowego reagowania na zaistniałe sytuacje czyni tę produkcję bardzo unikalną i świeżą.

Zapoznajcie się ze zwiastunek gry Dead Island:

Autor: McKinley Noble

Tłumaczenie: Maciej Merkułowski